20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 - 19:51

Βελτιωμένος και νικητής ο Ολυμπιακός Βόλου

Πρώτο τρίποντο για τους «ερυθρόλευκους», 2-1  τον Διγενή Νεοχωρίου

Ο Ολυμπιακός Βόλου είναι εδώ! Παρουσιάζοντας πολύ καλύτερη εικόνα σε σχέση με την πρεμιέρα, οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-1 του Διγενή Νεοχωρίου την Κυριακή (8/10) στο Πανθεσσαλικό.

Έτσι, κατέκτησαν τους πρώτους τους τρεις βαθμούς στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το σύνολο του Μιχάλη Ζιώγα είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να την μετουσιώσει σε γκολ.

Τελικά το 1-0 ήρθε στο 65’ με τον Κόκα να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά.

Μάλιστα, τρία λεπτά αργότερα ο Σεχολάρι με σουτ έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

Το μόνο που κατάφερε ο Διγενής ήταν να μειώσει με τον Μπασιάκα στο 87’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μιχάλης Ζιώγας): Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς (90' Λούγκος), Νόνης (46' Δ. Κόκας), Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καράμπελας (83' Μέμος), Σεχολάρι, Θέος (78' Σκανδάλης), Σέττος.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σταμέλος, Γκαγκαστάθης, Τζέλης (85' Νικόλαρος), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας (80' Γιώτας), Σκόνδρας, Κολοβός, Νασιακόπουλος (60' Μπασιάκας), Αμπαδιωτάκης (66' Τσικρικάς).