28/03/2024
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ | Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017 - 02:12

Κουρμπανάς: «Παιχνίδι που κρίθηκε στη λεπτομέρεια» (video)

Δείτε όλα όσα δήλωσε ο προπονητής του Παναιγιάλειου μετά την ήττα από τον Άρη * Αποστολή του a-sports.gr στο Αίγιο

Ο Παναιγιάλειος έδωσε τη μάχη του την Πέμπτη (21/9) ωστόσο δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Άρη.

Οι Αιγιώτες ηττήθηκαν εντός έδρας με 1-0 για το Κύπελλο Ελλάδος, με τον Νίκο Κουρμπανά να τονίζει πως το παιχνίδι κρίθηκε στη λεπτομέρεια και να τονίζει πως οι «κίτρινοι» ήταν καλύτεροι στο δεκάλεπτο που σημείωσαν το γκολ.

Από εκεί και πέρα, έθεσε ως στοίχημα τη δημιουργία μίας ομάδας που θα έχει διάρκεια και θα είναι ανταγωνιστική σε όλα τα παιχνίδια.

Δεν παρέλειψε δε να πάρει θέση και για την έναρξη του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής, σημειώνοντας ότι αυτό πρέπει να αρχίσει το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη.

«Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανταγωνιστικό, ανάμεσα σε δύο αρκετά καλές ομάδες. Ο Άρης θα διεκδικήσει την άνοδο φέτος στο πρωτάθλημα. Εμείς θα κάνουμε τα πάντα για να πραγματοποιήσουμε καλή πορεία. Το παιχνίδι κρίθηκε στην λεπτομέρεια, καθώς ο Άρης ήταν εκείνος που πέτυχε το γκολ και κέρδισε. Ένα αρκετά ήσυχο παιχνίδι με καλές ομάδες.

Συγχαρητήρια στον Δημήτρη και του εύχομαι καλή πορεία στην συνέχεια. Για εμάς κάτι πρέπει να γίνει, θα κοιτάξουμε να οργανωθούμε και θα είμαστε ανταγωνιστικοί. Θα κοιτάξουμε ψηλά φέτος».

Για το γκολ που έκρινε το ματς: «Το ποδόσφαιρο έτσι είναι! Δεν το βάζεις εσύ, το βάζει ο αντίπαλος. Ο Άρης ήταν καλύτερος σε εκείνο το δεκάλεπτο που μπήκε το γκολ. Εμείς σε κόντρα επιθέσεις στην συνέχεια θα μπορούσαμε ίσως να απειλήσουμε».

Για τον κόσμο: «Ο κόσμος ήταν διστακτικός από πέρσι. Θα προσπαθήσουμε να τον ξαναφέρουμε στο γήπεδο. Για σήμερα τους ευχαριστούμε που βρέθηκαν κοντά μας».

Για την αλλαγή του Μπρους: «Ήταν θέμα τακτικής. Προσπαθήσαμε να γίνουμε επιθετικοί».