25/04/2024
Αρχείο | Σάββατο 26 Αυγούστου 2017 - 22:15

Φιλικό διπλό με Τζιώρα για τη Νίκη Βόλου

Οι «κυανόλευκοι» κέρδισαν με 2-1 τον Ρήγα Φεραίο

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε το Σάββατο (26/8) η Νίκη Βόλου, επικρατώντας με 2-1 του Ρήγα Φεραίου στο Βελεστίνο και σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20', με τον Τζοβάρα να αξιοποιεί τη συρτή σέντρα του Καρακώστα από δεξιά.

Η απάντηση των «κυανόλευκων» ήρθε από το γκολ του Τζιώρα στο 37', ο οποίος δεν άφησε ανεκμετάλλευτο το λάθος του Γεωργατζή και έκανε το 1-1, ξεπερνώντας και τον γκολκίπερ Παπαγιάννη.

Ο έμπειρος φορ σκόραρε και στο 47' με σουτ στην κίνηση, ενώ ο Ρήγας Φεραίος άγγιξε την ισοφάριση στο 88', όμως ο Τσελεπής με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το αριστερό δοκάρι.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Παπαγιάννης, Γεωργατζής, Γκάγκας, Σπαθής, Καρλιάμπας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Παπαγεωργίου, Τσιώλης Καρακώστας, Τζοβάρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσουμπέκος, Ράπτης, Λάμπρου, Χίσα, Μπακάλης, Τσελεπής, Καναβός, Τζέκα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεολόγης (19' λ.τρ. Τζήμας), Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Λάιος, Μωυσίδης, Μέτσε (30' Βέργος) Ιορδανίδης, Γαρυφαλλόπουλος, Μπάιριτς, Τζιώρας.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σφονδυλιάς, Ζιώγας, Σέλντι, Βουρδάκης, Σιώμος, Ματθαίου, Κουκουτής, Βλάχος.

Πηγή ΦΩΤΟ: goalpost.gr