24/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 21 Μαΐου 2017 - 22:43

Καραμπετάκης: «Δίκαιη η νίκη του Αιγινιακού»

Όσα δήλωσε ο προπονητής του Αγροτικού Αστέρα μετά το 2-0 από την ομάδα της βόρειας Πιερίας

Ο Αγροτικός Αστέρας έφυγε με άδεια τα χέρια από την Πιερία καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τον Αιγινιακό.

Ένα αποτέλεσμα που, σύμφωνα με τον Νίκο Καραμπετάκη, ήταν δίκαιο.

Όπως δήλωσε χαρακτηριστικά ο κόουτς της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη, ο Αιγινιακός έδειξε ότι ήθελε πιο πολύ το παιχνίδι.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, εμείς δεν δείξαμε τα καλά στοιχεία, που έχουμε σαν ομάδα, που είναι η κατοχή μπάλας και η παραγωγή γκολ. Ο αντίπαλος μας πίεσε ψηλά και αυτό μας δημιούργησε ένα πρόβλημα στο να κυκλοφορήσουμε την μπάλα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και οι δύο ομάδες είχαν από μία- δύο ευκαιρίες να σκοράρουν.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος μπήκε καλύτερα, έδειξε ότι ήθελε πιο πολύ το παιχνίδι, οι παίκτες του πήγαιναν στην μπάλα με πιο πολύ πίστη, πήρε μέτρα, μας πίεσε αρκετά και ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

Συγχαρητήρια στον Αιγινιακό για τη νίκη του, εύχομαι να παραμείνει στην κατηγορία ,εμείς συνεχίζουμε, κοιτάμε να οργανώσουμε την ομάδα. Θέλουμε την 6η θέση και χρειαζόμαστε μία νίκη για να την κατακτήσουμε.

Συγχαρητήρια στα παιδιά τα δικά μου, κάναμε την προσπάθειά μας, αλλά όπως είπα ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και κέρδισε δίκαια».