29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 21 Μαΐου 2017 - 19:39

Ξέσπασε ο Ηρακλής στους Νέους

Αντίο με «Χ» ανάμεσα σε ΑΕΛ και Αστέρα Τρίπολης

Τρεις αναμετρήσεις πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Μαΐου στο πλαίσιο της εξ αναβολής 27ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας. Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕΛ και Αστέρας Τρίπολης έδωσαν τις τελευταίες τους υποχρεώσεις ολοκληρώνοντας την αγωνιστική περίοδο 2016-2017. Στο μεταξύ, ο Ηρακλής «σκόρπισε» τον Λεβαδειακό με 4-0 την Κυριακή (21/05).

Χ-αρούμενο φινάλε για ΑΕΛ και Αστέρα

Στο 1-1 έμειναν ΑΕΛ και Αστέρας Τρίπολης σε κυριακάτικο (21/05) ματς. Οι «βυσσινί» τερμάτισαν στη 12η θέση και οι Αρκάδες καταλαμβάνουν την όγδοη με δεδομένο ό, τι ακολουθεί ο Πλατανιάς μετρώντας 41 βαθμούς σε 28 ματς έναντι 42 του Αστέρα.

Στο αγωνιστικό σκέλος προηγήθηκε νωρίς η ΑΕΛ με τον Καραλούλη. Εντούτοις, οι φιλοξενούμενοι ανταπέδωσε με ωραίο σουτ του Τσέκου στο 49ο λεπτό.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παπαπολυμέρου, Μασούρας (46′ Τζέκα), Μαστακούλης (46′ λ.τ. Τσιούτσιας), Καλούσης, Αναγνώστης, Καραλούλης, Δερμιτζάκης (75′ Μπαμπατσιάς), Γεωργακόπουλος, Καρατάσιος, Νούσιος, Κουσιάς.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιφτσής, Τσέκος, Γ. Ζήσης (20′ λ.τ. Μπινιώρης), Ευαγγέλου, Μακροστέργιος, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης, Συρεγγέλας, Δουβίκας (58′ Α. Ζήσης), Μπαστιανός.