20/04/2024
Στα... αλώνια | Σάββατο 20 Μαΐου 2017 - 18:02

Πήρε το Κύπελλο Ερασιτεχνών ο Ηρόδοτος (video)

Νίκησε με 1-0 την Ελπίδα Σκουτάρεως στον τελικό της διοργάνωσης

Χαρές και πανηγύρια για τον Ηρόδοτο, καθώς το Σάββατο (20/5) η κρητική ομάδα κατέκτησε το Κύπελλο Ερασιτεχνών, επικρατώντας με 1-0 της Ελπίδας Σκουτάρεως στον τελικό.

Το ματς έγινε στο γήπεδο των Σπάτων και ο Μπερνιδάκης έμελε να το κρίνει από νωρίς, καθώς στο 7ο λεπτό αξιοποίησε με δυνατή κεφαλιά τη σέντρα του Κοιλιάρα και σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Η Ελπίδα είχε μια καλή ευκαιρία στο 56', με τον Κεχαγιά να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Λουτριώτη να το εξουδετερώνει, ενώ ο Ηρόδοτος πλησίασε στο 2-0 στο 85ο λεπτό, όμως ο Μωραΐτης αστόχησε μόνος προ του Νικολούδη.

Εντέλει, η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού πανηγύρισε την κατάκτηση του τροπαίου, φτάνοντας παράλληλα και στο τρεμπλ για φέτος, έχοντας πάρει το πρωτάθλημα και το Κύπελλο ΕΠΣΗ.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Κεφαλούκος, Προβυδάκης, Μωραΐτης (86' Φράγκος), Κοιλιάρας, Αχιλλέως, Μυλωνάς (65' Μπάμπης), Φραγκουλάκης, Μπερνιδάκης (77' Γαρεφαλάκης).

ΕΛΠΙΔΑ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ (Ηλίας Εγγονίδης): Νικολούδης, Παπαδόπουλος, Κουτζαβασίλης, Κοφοκότσιος, Πασχαλούδης, Μουσικάκης, Κεχαγιάς, Ουζούνογλου (62' Αγγελακάς), Γκόγκας, Τάντιτς (74' Αντωνογλούδης), Γεωργιάδης (56' Ζαχαριάς).