20/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Παρασκευή 21 Απριλίου 2017 - 17:06

Γλίτωσαν τα χειρότερα Χατζηδίμπας και Χατζηχασάνογλου στο Ξάνθη – Ηρακλής για τους Νέους

Αμφότεροι διακομίστηκαν στο νοσοκομείο έπειτα από σύγκρουση που είχαν με τα κεφάλια τους

Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η εξ αναβολής αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Παρασκευής (21/04) μεταξύ Ξάνθης και Ηρακλή στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Το ματς επισκιάστηκε από ένα περιστατικό που σημειώθηκε με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Συγκεκριμένα, οι Χατζηδίμπας και Χατζηχασάνογλου συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι διεκδικώντας τη μπάλα στον αέρα. Αμφότεροι σωριάστηκαν στον αγωνιστικό χώρο και διακομίστηκαν με ασθενοφόρο στο ξενοδοχείο, όπου υποβλήθηκαν σε ιατρικές εξετάσεις. Όλα πήγαν καλά για τους δύο ποδοσφαιριστές που συνήλθαν δίχως να διατρέχουν οποιονδήποτε κίνδυνο.

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος προηγήθηκαν οι Θεσσαλονικείς έχοντας ως σκόρερ τον Αμαραντίδη στο 41ο λεπτό. Για την Ξάνθη ισοφάρισε ο Σαμπανίδης. Το ματς έληξε στο 100ο λεπτό λόγω της καθυστέρησης που υπήρξε με τους τραυματισμούς.

Ο Ηρακλής καταλαμβάνει την 10η θέση στον βαθμολογικό πίνακα μετρώντας 27 βαθμούς σε 24 ματς, ενώ η Ξάνθη καταγράφει έναν λιγότερο έπειτα από 26 αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σαββίδης, Φ. Χασάνογλου, Παπάζογλου, Ψεμματάς, Πεταλωτής, Παπαδόπουλος (66′ Τσέλα), Τσάπαρης, Σαμπανίδης, Καλογιάννης (90′ Χαντζης), Δουλγέρης, Χατζηχασάνογλου (66′ λ. τρ. Ιωσηφίδης).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Σ. Παπαδόπουλος, Χατζηδίμπας (73′ Λουφάκης), Τσαταλπασίδης, Ντραγάνης, Μυλωνάς, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (55′ Γκιάτας), Τσεκάι, Αμαραντίδης, Ζιώγας, Δούμτσος.

Πηγή φωτό: sportsaddict.gr