24/04/2024
Στοιχηματίζω | Πέμπτη 20 Απριλίου 2017 - 15:24

Ρεβάνς και στο Γιουρόπα Λιγκ

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για την Πέμπτη (20/4)

Αν η Μονακό με τη Ντόρτμουντ αναμετρούνταν ας πούμε τέσσερις φορές το μήνα, οι παίκτες του στοιχήματος θα είχαν βγάλει ...μισθό ποντάροντας συνέχεια στο Over 3,5 ή στα 4-6 Γκολ. Αντίθετα όσοι ακολουθούμε τη Μπαρτσελόνα, ίσως να πρέπει να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα.

Δύο ματς με τη Γιουβέντους και ένα με τη Μάλαγα στο πρωτάθλημα και δεν έχουν βάλει ούτε ένα γκολ. Πάμε στο Γιουρόπα Λιγκ.

Η Θέλτα, που λειτουργεί συχνά καλύτερα εκτός Μπαλαΐδος, βρίσκεται στο Βέλγιο υπερασπιζόμενη το νικητήριο 3-2 επί της Γκενκ. Οι Βέλγοι στην έδρα τους έχουν φέτος 7 νίκες και μια ισοπαλία! Κι ας μην τους φαίνεται... Μένουμε στο over 2,5.

Ίδια επιλογή και στον αγώνα της Μπεσίκτας με τη Λυών που κέρδισε με ανατροπή 2-1 στον επεισοδιακό αγώνα της Γαλλίας. Οι Τούρκοι επιθετικά είναι ικανότατοι, ειδικά από τη στιγμή που επανέρχεται και ο Κουαρέσμα. Οι «λιονέ» όμως έχουν νικήσει στο πρώτο παιχνίδι. Δεν έχουν ανάγκη να τρέξουν από το πρώτο λεπτό. Μπορούν και να περιμένουν και να «χτυπήσουν» στις αντεπιθέσεις με τους σπουδαίους και ταχύτατους επιθετικούς τους (Λακαζέτ, Φεκίρ, Βαλμπουενά κλπ).

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Άντερλεχτ, με την οποία είχε αναδειχθεί ισόπαλη 1-1 στις Βρυξέλλες. Οι Άγγλοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα εκείνου του παιχνιδιού. Αν ήταν καλύτεροι μέσα στο Βέλγιο, αναμένονται ακόμα πιο αποφασιστικοί στο Ολντ Τράφορντ. Άσος από ημίχρονο λοιπόν, αφού θα πιέσουν αμέσως και λογικά θα προηγηθούν νωρίς.

Τέλος, ο Άγιαξ υπερασπίζεται στο Γκελζενκίρχεν το νικητήριο 2-0 που κρατά από τη Μεγάλη Πέμπτη. Βρίσκεται στα καλύτερά του και δεν έχει απουσίες σημαντικές. Οι Γερμανοί μετά τον «Αίαντα» από τον οποίο ηττήθηκαν με κάτω τα χέρια και το σκορ τους κολακεύει, δέχτηκαν κι άλλο πλήγμα μέσα στο Πάσχα. Έχασαν από την ουραγό της Μπουντεσλίγκα, την Ντάρμσταντ, με γκολ στις καθυστερήσεις... Συγχρόνως, συνεχίζουν να έχουν κενά στην άμυνα ή έστω κενά σε εναλλακτικές λύσεις. Ο Άγιαξ προσφέρεται σε πολύ μεγάλες τιμές και δεν θα αδιαφορήσουμε καθόλου.