23/08/2017
Ομάδες | Τετάρτη 19 Απριλίου 2017 - 21:55

Έβαλαν γκολ στην ανθρωπιά Παναχαϊκή και Εθνική του ΕURO 2004

Οι Πατρινοί κέρδισαν 3-2 τους «φίλους Κατσουράνη» σε φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα στην Αγυιά

Περισσότεροι από 3.000 φίλαθλοι βρέθηκαν την Τετάρτη (19/4) στο γήπεδο της Αγυιάς, παρακολουθώντας το φιλικό παιχνίδι της Παναχαϊκής με την επίλεκτη ομάδα της Εθνικής Ελλάδας του 2004, που κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στα γήπεδα της Πορτογαλίας.

Το ματς είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα και οι «κοκκινόμαυροι» νίκησαν με 3-2 τους «φίλους Κατσουράνη», με τον τελευταίο να έχει πάρει την πρωτοβουλία για τη διεξαγωγή της αναμέτρησης.

Για την ιστορία οι Αχαιοί άνοιξαν το σκορ στο 47' με κεφαλιά ψαράκι του Μπιτσάκου, για να κάνει το 1-1 ο Μπασινάς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 55'.

Ο Σπανός με κοντινό πλασέ στο 63ο λεπτό και ο Μαστραντωνάκης με πλασέ στο 67' διαμόρφωσαν το 3-1, ενώ το τελικό αποτέλεσμα έγραψε ο Γεωργιάδης στο 68'.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Βρονταράς, Βλάχος, Πολίμος, Γκίνο, Παπαδόπουλος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης, Σιαλμάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σπανός, Αργυρόπουλος, Μαστραντωνάκης, Μπιτσάκος, Γεωργαντόπουλος, Κωνσταντανόπουλος.

ΦΙΛΟΙ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ: Νικοπολίδης (31' Χαλκιάς - 51' Κατεργιαννάκης), Σεϊταρίδης, Γκούμας, Κυργιάκος, Φύσσας, Μπασινάς, Ζαγοράκης, Κατσουράνης, Καφές, Τσιάρτας, Λυμπερόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γεωργιάδης, Βρύζας, Καραγκούνης, Καφές, Λάκης, Δέλλας.

Πηγή ΦΩΤΟ: sportfmpatras.gr