19/04/2024
Ομάδες | Σάββατο 25 Μαρτίου 2017 - 02:16

Γκολ και θέαμα από Διαγόρα Σεβαστής και Καμπανιακό

Με 7-3 κέρδισε η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου σε φιλικό ματς

Ιδιαίτερα ορεξάτοι εμφανίστηκαν την Παρασκευή (24/3) στο Βατάν οι παίκτες του Διαγόρα Σεβαστής και του Καμπανιακού, δίνοντας φιλικό παιχνίδι που έληξε με το εντυπωσιακό 7-3 υπέρ των πρώτων.

Το σκορ για την ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου άνοιξε ο ο Γεωργίου με σουτ εκτός περιοχής στο 12ο λεπτό, για να γίνει το 2-0 στο 19' από υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Μίχου.

Εν συνεχεία, ο Χατζηκωνσταντίνου με πλασέ στο 21' και ο Γεωργίου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 29' διαμόρφωσαν το 4-0, για να μειώσει η ομάδα της Χαλάστρας με γκολ του Δαδάκου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Φουρτζίου στο 48' και ο Παπάζης στο 78' έφεραν τον Καμπανιακό να μειώνει ακόμη περισσότερο, αλλά ο Διαγόρας Σεβαστής απάντησε με τα γκολ του Καράμπελα στο 79ο λεπτό, του Μυλωνά στο 84' και του Καράμπελα και πάλι στο 88', για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ (Κώστας Παπαδόπουλος): Ρωμανίδης, Σκλιοπίδης (46' Καράμπελας), Τερζής, Τάχος (46' Δημητρουλόπουλος), Λαγδάρης (46' Σαμανίδης), Μίχος, Καρατζάογλου (46' Τσαγκαράκης), Κατσιαμήτας, Χατζηκωνσταντίνου, Γεωργίου (46' Κούμπουλα), Μυλωνάς.

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Αβραμίδης, Μυλωνάς, Πατρής.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γιάννης Κερλίδης): Παπουρτζής, Κασαπίδης, Παπάζης, Λεφίδης, Μπάλιος, Πανούσης, Ραγκαβίνας, Ασλαμπάλογλου, Στεφανίδης, Φουρτζίου, Δαδάκος.

Έπαιξαν και οι: Μπέτσκα, Ντάρτζαλης, Τσότσικας.