Ομάδες | Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017 - 10:51

Έχει κατεβάσει… ρολά στην έδρα της η Σπάρτη

Οι Λάκωνες έχουν να δεχθούν γκολ στο «σπίτι» τους εδώ και 679 αγωνιστικά λεπτά

Σε «κάστρο» έχει μετατρέψει το Δημοτικό Στάδιο της πόλης η Σπάρτη.

Οι Λάκωνες έχουν ηττηθεί μόλις μία φορά στο φετινό πρωτάθλημα στην έδρα τους και μάλιστα στις αρχές, όταν υπέκυψαν με 0-2 απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Και πώς θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά από τη στιγμή που οι αντίπαλοι δυσκολεύονται τόσο πολύ να βρουν τον δρόμο για τα δίχτυα μέσα στη Σπάρτη.

Μετά και το 0-0 με τον Κισσαμικό, οι γηπεδούχοι έχουν να δεχθούν τέρμα στο «σπίτι» τους εδώ και 679 αγωνιστικά λεπτά!

Ο τελευταίος, μάλιστα, που παραβίασε την εστία τους σε εντός έδρας ματς ήταν ο Μιχάλης Φράγκος με τη φανέλα της Καλλονής στο 41ο λεπτό του 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων στις 18 Δεκεμβρίου, ο οποίος πλέον ανήκει στο δυναμικό της!

Αναλυτικά τα εντός έδρας αποτελέσματα των Λακώνων στην έδρα τους μετά την τελευταία φορά που δέχθηκαν κάποιο γκολ:

Σπάρτη - Τρίκαλα 0-0

Σπάρτη - Παναιγιάλειος 0-0

Σπάρτη - Πανσερραϊκός 3-0

Σπάρτη - ΟΦΗ 1-0

Σπάρτη - Άρης 0-0

Σπάρτη - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0

Σπάρτη - Κισσαμικός 0-0