26/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017 - 17:30

Αλληλοεξουδετέρωση στο Αίγιο...

Παναιγιάλειος και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1

«Αλώβητος» από το Αίγιο έφυγε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Παναιγιάλειο το απόγευμα της Τετάρτης (22/3) και παρέμεινε αήττητος για τρίτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι.

Έτσι, παρέμεινε η διαφορά ενός βαθμού μεταξύ των δύο ομάδων, με τους μεν Σερραίους να είναι όγδοοι (30 β.) και τους δε γηπεδούχους ένατοι με 29 β.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στους Αιγιώτες στο πρώτο ημίχρονο και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Γκούρτσας έκανε τη σέντρα και ο Κανούλας με προβολή έκανε το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Καψάλη, ωστόσο ο διαιτητής Μπαλατσούκας είπε «παίζετε».

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Σπανού πίεσε για την ισοφάριση και στο 57’ βρήκε δίχτυα. Μετά από σέντρα του Νταγκεστάνι και σύγχυση στην άμυνα, ο Σκαρτσίλας δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-1.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ αφού μέχρι το φινάλε δεν σημειώθηκε καμία αξιόλογη φάση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Κωνσταντίνου (Πρέβεζας) και Πλάκα (Δυτ. Αττικής), ενώ τέταρτος ήταν ο Γαβρίλης (Αθηνών).

Κίτρινες: 33’ Τσιλιγκίρης, 59’ Ρότα – 53’ Φουσού, 62’ Σιάκκας

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα (67’ Ντέμο), Νταγκεστάνι (86’ Μωυσίδης), Στίκας, Παπαδόπουλος, Τρίγκας, Μπούζας, Τσιλιγκίρης, Σκαρτσίλας, Κρητικός, Γκούφας (58’ Βουτσιώτης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ρίστιτς, Στέβιτς, Παπατζίκος, Καψάλης, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Ρούτσης, Φουσού, Τσίμικας, Γκούρτσας (89’ Τσούτσης), Κανούλας (65’ Πόζογλου).