28/06/2017
Στα... αλώνια | Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017 - 02:18

Aνεβαίνει το Αιγάλεω

Το «Σίτι» νίκησε με 4-0 τους Αγίους Αναργύρους *Ήττα για τον Πανερυθραϊκό *«Χ» για τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου *Νίκες για Αθηναΐδα και Παλαιό Φάληρο *Ισόβαθμοι Τερψιθέα και Πετράλωνα *Όλα τα αποτελέσματα σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 24ης αγωνιστικής στην Α' κατηγορία και της 23ης στη Β' συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (18-19/3) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών τόσο ο πρωτοπόρος Θρίαμβος Χαϊδαρίου (56 βαθμοί) όσο και ο δεύτερος της κατάταξης Χαραυγιακός (53 βαθμοί) γκέλαραν, μένοντας αμφότεροι στο 1-1 ενάντια σε Κένταυρο Βριλησσίων και Παπάγο αντίστοιχα.

Γκέλες, όμως, είχαμε και στον 2ο όμιλο, καθώς ο Πανερυθραϊκός έχασε εκτός έδρας από τα Σούρμενα με 1-0 και έμεινε στους 48 βαθμούς, ενώ δεύτερο είναι πια το Αιγάλεω (ΦΩΤΟ), αφού κέρδισε με 4-0 τους Αγίους Αναργύρους και με 44 βαθμούς προσπέρασε τη Δόξα Βύρωνα, που έμεινε στο εντός έδρας 0-0 κόντρα στους Τράχωνες και έχει 43 πόντους.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, η Αθηναΐδα συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα με 53 βαθμούς ύστερα από την επικράτησή της με 2-0 επί του Κεραυνού Πετρούπολης, αυξάνοντας στο +4 τη διαφορά από τη Νέα Ιωνία, που δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Λυκόβρυσης (2-2).

Στον 2ο όμιλο το Παλαιό Φάληρο νίκησε με 1-0 τον Αττικό και με 54 βαθμούς βρίσκεται πια στο +8 από Ελευθερούπολη και Απόλλωνα Χαλανδρίου, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

Τέλος, για τον 3ο όμιλο η Τερψιθέα έχασε μέσα στην έδρα της με 1-0 από την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων και με 51 βαθμούς μοιράζεται την κορυφή με τα Πετράλωνα, που έφυγαν από τα Μελίσσια με το ισόπαλο 1-1.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα σε Α' και Β' Αθηνών το Σαββατοκύριακο 18-19/3

Α’ ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (24η αγωνιστική)

Πεύκη-Γ.Σ. Αργυρούπολης 1-0, Χαϊδάρι - Α.Ο. Γλυφάδας 4-0, Ήφαιστος Περιστερίου-Ρουφ 4-1, Ηράκλειο-Μικρασιατικός 1-1, Θρίαμβος Αθηνών-Αγία Ελεούσα 3-0, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου-Φωστήρας Ηλιούπολης 1-1, Κένταυρος Βριλησσίων-Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-1, Παπάγος-Χαραυγιακός 1-1

2ος όμιλος (24η αγωνιστική)

Καματερό-Χολαργός 4-0, Διάνα Ηλιούπολης-Αγία Παρασκευή 2-2, Σούρμενα-Πανερυθραϊκός 1-0, Άγιαξ Ταύρου-Χαλάνδρι 1-0, Άρης Πετρούπολης-Α.Ο. Περιστερίου 4-1, Δόξα Βύρωνα-Τράχωνες 0-0, Αιγάλεω-Άγιοι Ανάργυροι 4-0, Ηλιούπολη-Αθηναϊκός 0-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Αθηναΐδα-Κεραυνός Πετρούπολης 2-0, Λυκόβρυση-Νέα Ιωνία 2-2, Ειρήνη Πετρούπολης-Βοτανικός 4-3, Παράδεισος-Άμιλλα Περιστερίου 2-0, Γ.Σ. Καισαριανής-Βριλήσσια 3-0, Άγιος Δημήτριος-Ανθούπολη 2-0, Χρυσούπολη-Ιλίσσια 2004 3-1, Φοίνικας Περιστερίου-Α.Ο. Βύρων 0-4

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Παλαιό Φάληρο-Αττικός 1-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου-Ιάσων 3-2, Απόλλων Χαλανδρίου-Ελευθερούπολη 2-2, ΑΟΝ. Αργυρούπολης-Άρης Χολαργού 3-2, Άτταλος-Νεοπεντελικός 1-2, Αλσούπολη-Κορωνίδα 4-0, Αστέρας Ζωγράφου-Κολωνός 1-2, Ολυμπιακός Λιοσίων-ΠΟ Ψυχικού 0-0

3ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Καλαμάκι-Αρμενική 2-0, Άφοβος-Κοψαχείλα 1-1, Πανθησειακός-Τριφυλλιακός 2-0, Α.Ο. Ιλίου-Θύελλα Αγίου Δημητρίου 1-1, Ποσειδών Γλυφάδας-Άγιος Θωμάς 1-0, ΠΑΣ Γαλάτσι-Αμπελόκηποι 3-4, Τερψιθέα-Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 0-1, Μελίσσια-Πετράλωνα 1-1

Μοιραστείτε το: