23/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017 - 00:42

Εκπληκτικός ο Διαγόρας Σεβαστής, υπέταξε την Αμβρακία Κωστακιών

Μεγάλη νίκη με 4-1 για την ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με την Αμβρακία Κωστακιών ο Διαγόρας Σεβαστής, καθώς επικράτησε εντός έδρας με το ευρύ 4-1 την Κυριακή (19/3) και εδραιώθηκε μόνη στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δεμηρτζόγλου ενώ στο 20’ ο Καράμπελας με πλασέ έγραψε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 55’ με τον Βασίλα ωστόσο κάπου εκεί έπαθε ολικό μπλακ άουτ, επιτρέποντας στην ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου να κάνει ότι θέλει εντός αγωνιστικού χώρου.

Στο 68’ ο Μπενίσκος άγγιξε το 3-1, όταν η κεφαλιά που επιχείρησε σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ ένα λεπτό αργότερα σε μια πανομοιότυπη φάση σημάδεψε ξανά το δοκάρι.

Τελικά, το τρίτο γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκε στο 86’ ξανά από τον Δεμηρτζόγλου, με τον Καρατζαόγλου στις καθυστερήσεις να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-1.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ (Κώστας Παπαδόπουλος): Αλυσσανδράτος, Σκλιοπίδης, Λαγδάρης, Καλουσίδης, Τερζής, Καρατζάογλου, Δερμητζόγλου (87’ Χατζηκωνσταντίνου), Μίχος, Μπενίσκος, Γεωργίου (73’ Κατσιαμήτας), Καράμπελας (59’ Δημητρουλόπουλος).

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ (Δημήτρης Νταλάκας): Βαρέλης, Παπανίκου, Βασίλας, Μπεζεβέγκης (46’ Λύτος), Παπαρούνης, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίδης, Σιδηρόπουλος (46’ Μπαλαδήμας), Νταλάκας (46’ Κωστακιώτης), Θέμελης.