28/03/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Μαρτίου 2017 - 23:27

Διπλό στη Ρόδο για την Προοδευτική

Οι Κορυδαλλιώτες κέρδισαν με 1-0 τον Ιάλυσο

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε η Προοδευτική την Κυριακή (19/3), επικρατώντας με 1-0 του Ιάλυσου στη Ρόδο για την 23η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το ματς κρίθηκε από το γκολ που έβαλε ο Λέκκας στο 29' με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τους γηπεδούχους να αναζητούν την ισοφάριση από εκεί και ύστερα.

Στο 68' ο Σπάρταλης αστόχησε στο τετ α τετ με τον Μπαντίκο, ενώ στο 73ο λεπτό ο Τσαραούσης αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους, με τον Χατζηπέτρο να αστοχεί ένα λεπτό αργότερα από πολύ καλή θέση για λογαριασμό των «τοξοβόλων».

Εντέλει, οι Κορυδαλλιώτες κράτησαν το τρίποντο και με 36 βαθμούς βρίσκονται στην 5η θέση, ενώ ο Ιάλυσος με 23 είναι 11ος.

IAΛΥΣΟΣ Μάρκος Στεφανίδης): Παπαδόπουλος, Αχείμαστος (82' Χατζηφούντας), Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης, Καρπαθάκης (62' Χατζηπέτρος), Δελαπόρτας, Σταυλάς, Ρίκκα, Μπαρόζο (75' Κρεκούκιας).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Πάρης Ανδράλας): Μπαντίκος, Κουσούρης, Μύρκος, Θεοδωράκης, Ζαχαράτος (50' Τσαραούσης), Παπανικόλας, Ντάλλας, Μπελέρης, Κανελλόπουλος, Λέκκας, Πέππας (61' Χρήστου).