28/06/2017
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Μαρτίου 2017 - 22:41

Χ-αμένη η Νίκη Βόλου

Οι Θεσσαλοί ήρθαν ισόπαλοι κόντρα στην Πύδνα Κίτρους (1-1)

Οριστικά εκτός διεκδίκησης του τίτλου έμεινε η Νίκη Βόλου στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Εξάλλου, η αξιόμαχη Πύδνα Κίτρους απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 σε κυριακάτικη (19/03) αναμέτρηση για τον 3ο όμιλο. Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν μόλις στο 20ο λεπτό. Μία εκτέλεση φάουλ του Κόλα είχε τελικό αποδέκτη τον Ναουμίδη σε θέση πλάγια θέση από αριστερά για ν’ ακολουθήσει σουτ στα σώματα που κατέληξε σε κόρνερ. Ο Παπαδήμας επωφελήθηκε σε δεύτερο χρόνο έπειτα από χτύπημα του Κόλα ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά!

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες προκειμένου να φτάσουν σε δεύτερο γκολ όντας αναποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Κάτι τέτοιο εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι κερδίζοντας κόρνερ που μετατράπηκε σε γκολ από τον Τσατσαρή στο 73ο λεπτό.

NΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στέφανος Ξηρόφωτος): Τζήμας, Παπαδήμας, Δημολιός, Ναουμίδης, Παρασκευαΐδης, Πετράκος, Βέργος (82' Σκοπελίτης), Νικλητσιώτης, Κόλα (77’ Κορέτα), Μέτσε, Γαρυφαλλόπουλος

ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ (Γρηγόρης Ταουσίδης): Πατσιογιώργος, Καραγκούνης, Κόλα, Κωτσιόπουλος, Σαμουηλίδης, Τσατσαρής, Καθάριος (79’ Στούμπος), Ντόσης, Παπαδημήτριου (58’ Πιαστόπουλος), Ιορδανίδης, Κυπαρίσσης Ν.

Πηγή φωτό: goalpost.gr