19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017 - 19:05

Καραϊσκάκης τριών αστέρων...

Συνεχίζει τις εντυπωσιακές της εμφανίσεις η ομάδα της Άρτας, που επιβλήθηκε 3-0 του Ρήγα Φεραίου

Σε φουλ φόρμα βρίσκεται το τελευταίο διάστημα η ΑΕ Καραϊσκάκης και το απέδειξε και στην κυριακάτικη (26/2) αναμέτρηση κόντρα στον Ρήγα Φεραίο, τον οποίο και νίκησε εντός έδρας με σκορ 3-0.

Οι Αρτινοί «τρέχουν» ένα σερί επτά νικών (υπολογίζεται και το ματς Κυπέλλου με τον Τηλυκράτη) και παραμένουν για τα καλά στο κυνήγι της ανόδου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 2’ ο Χαρτσιάς εκτέλεσε φάουλ και ο Καραγιαννίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 8’ με το φάουλ του Γκίκα ενώ στο 23’ ο Παπαγιάννης εξουδετέρωσε για λογαριασμό τους το σουτ του Κόλλινς.

Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε και στο 72’ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με προβολή του Κόλλινς.

Το κερασάκι στην αρτινή τούρτα πρόσθεσε στις καθυστερήσεις ο Ντατίδης, γράφοντας με σουτ το τελικό 3-0.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης) : Ανδρούτσος, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κόλλινς, Χαρτσιάς, Ντατίδης, Γυφτοκώστας (78’ Ζυγκερίδης), Μαζιώτης (51’ λ.τρ. Μπεκατώρος), Βελέτης.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (Λάκης Μπακάλης) : Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουρατζέρης, Σπάθας, Γκάγκας, Μπόρας (61’ Τζουβάρας), Κιπτίου, Γεωργαντζής (80’ Γκαναβός), Χίσα (78’ Τσελέπης), Γκίκα.