25/04/2024
Ιταλία | Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017 - 00:12

Απέφυγε τα χειρότερα η Μίλαν

Οι «ροσονέρι» έχαναν με 2-0 από την Τορίνο, αλλά πήραν τελικά το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) *Η ταυτότητα της 20ής αγωνιστικής

Δύσκολο βράδυ πέρασε τη Δευτέρα (16/1) η Μίλαν, η οποία έφυγε από την έδρα της Τορίνο με το ισόπαλο 2-2 στο ματς που ολοκλήρωσε την 20ή αγωνιστική της Σέριε Α.

Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε γκολ του Μπελότι στο 21' και Μπενάσι στο 26', ενώ στο 32ο λεπτό ο Ντοναρούμα απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Λιάιτς και χάθηκε η ευκαιρία για το 3-0.

Οι «ροσονέρι», λοιπόν, γλίτωσαν τα χειρότερα και στην επανάληψη ο Μπερτολάτσι μείωσε στο 55', για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Μπάκα στο 60' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΤΟΡΙΝΟ: Χαρτ, Τζαπακόστα, Ροσετίνι, Μορέτι, Μπαρέκα, Βαλντιφιόρι (67' Λούκιτς), Μπενάσι (81' Μπαζέλι), Όμπι (61' Ιτούρμπε), Ιάγο Φαλκέ, Λιάιτς, Μπελότι.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Αμπάτε, Παλέτα, Ρομανιόλι, Καλάμπρια (87' Βανχιόνι), Λοκατέλι, Πάσαλιτς, Μπερτολάτσι (74' Κούτσκα), Σούσο, Μποναβεντούρα (84' Νιανγκ), Μπάκα.

H TAYTOTHTA THΣ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο (14/1)

Κροτόνε - Μπολόνια 0-1 (51' Τζεμαϊλί)

Ίντερ - Κιέβο 3-1 (69' Ικάρντι, 86' Πέρισιτς, 90'+3 Έντερ - 34' Πελισιέ)

Κυριακή (15/1)

Κάλιαρι - Τζένοα 4-1 (40’, 60’ Μποριέλο, 44’ Ζοάο Πέδρο, 64’ πεν. Ντιέγκο Φαρίας – 28’ Τζιοβάνι Σιμεόνε)

*Στο 79ο λεπτό αποβλήθηκε ο Καπουάνο από πλευράς φιλοξενούμενων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Λάτσιο - Αταλάντα 2-1 (45+1’ Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, 68’ Ιμόμπιλε – 21’ Πετάνια)

Σαμπντόρια – Έμπολι 0-0

Σασουόλο – Παλέρμο 4-1 (15’ Μάτρι, 24’ Ραγκούσα, 66’ Μάτρι, 83’ Πολιτάνο-8’ Κουεσόν)

Νάπολι – Πεσκάρα 3-1 (47’ Τονέλι, 49’ Χάμσικ, 85’ Μέρτενς- 90+4’ Καπράρι)

Ουντινέζε – Ρόμα 0-1 (12’ Ναϊνγκολάν)

Φιορεντίνα - Γιουβέντους 2-1 (37' Κάλινιτς, 54' Μπάντελι - 58' Ιγκουαΐν)