24/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017 - 23:28

«Τσίμπησε» πόντο ο Ιάλυσος

Οι Ροδίτες ήρθαν ισόπαλοι στο γήπεδο του Ζωγράφου κόντρα στον Ηλυσιακό (1-1)

Αρκετά ισορροπημένο αποδείχθηκε το κυριακάτικο (15/01) ματς ανάμεσα στον Ηλυσιακό και τον Ιάλυσο για τη 15η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι Ροδίτες αιφνιδίασαν μόλις στο 6ο λεπτό, όταν ο Σταυλάς έκανε ιδανική κάθετη πάσα προς τον Καρπαθάκη και εκείνος μοίρασε με παράλληλη σέντρα για τον Δελαπόρτα που πλάσαρε εύστοχα για το 0-1!

Όσον αφορά τους γηπεδούχους εξισορρόπησαν την κατάσταση και έφτασαν στην ισοφάριση μετά από σέντρα του Πιπίνη από δεξιά με τον Μάλτσι να ισοφαρίζει με προβολή στο 21ο λεπτό!

Ο Αμανατίδης εξαπέλυσε βολέ που προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι (42’), ενώ οι φιλοξενούμενοι… απάντησαν με πλασέ εξ επαφής πλασέ του Καρπαθάκη που απέκρουσε ο Σηφάκης (64’).

Τέλος, ο Ηλυσιακός απείχε ελάχιστα από το δεύτερο γκολ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πιπίνη στο 89ο λεπτό.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Σηφάκης, Γραμματίκας, Ρόππας, Πιπίνης, Πέττας, Αμανατίδης, Τσινιάς, Κουντού, Κωνσταντόπουλος, Μάλτσι (35′ Ρέβας, 59′ Μέξης), Κάλφας (66′ Φλέγκας).

ΙΑΛΥΣΟΣ (Μάρκος Στεφανίδης): Παπαδόπουλος, Αρχοντούλης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης (89′ Χατζηπέτρος), Χατζηφούντας, Παπασπύρου (72′ Κρεκούκιας), Σταυλάς, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης.