19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017 - 23:03

Και το σερί συνεχίζεται από την Προοδευτική…

Οι «βυσσινί» παρέμειναν αήττητοι για 12 σερί ματς

Η Προοδευτική πιστοποίησε ό, τι διατηρείται σε εξαιρετική φόρμα και έφτασε σε μία ακόμη επιτυχία επικρατώντας με 1-0 της Κηφισιάς σε κυριακάτικο (15/01) ματς αναφορικά με τη 15η αγωνιστική για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι στο ματς και έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, αλλά η κεφαλιά του Σάμιου κατέληξε άουτ μόλις στο 1ο λεπτό. Παρόμοια κατάληξε είχε και το σουτ που επιχείρησε ο Φαρινόλα στο 42’ έπειτα από πάσα του Σουλελέ.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν «στροφές» μετά την ανάπαυλα έχοντας χαμένη ευκαιρία από τον Ζίζηλα ο οποίος δεν κατάφερε να πλασάρει από ευνοϊκή θέση στο 75’. Ωστόσο, η Κηφισιά… απάντησε με διπλή ευκαιρία, όταν ο Μπαντίκος απέκρουσε ενστικτωδώς σε κεφαλιά του Μουσταφίδη για ν’ ακολουθήσει άστοχη κεφαλιά του Καρακώστα στην επαναφορά, δέκα λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Ζελέκου βρήκε δίχτυα στο 82ο λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Για πέναλτι σε ανατροπή του Φαρινόλα στις καθυστερήσεις διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Πάρης Ανδράλας): Μπαντίκος, Τσαραούσης, Μύρκος, Ζίζηλας,Πατσατζόγλου, Πέππας (55′ Ζαχαράτος), Κανελλόπουλος (84′ Ξυγκάκης), Παπανικόλας, Γκαϊδατζής (61′ Χρήστου), Ζελέκου, Ατματζίδης.

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομμάτης): Γουμάγιας, Μουσταφίδης, Ταμπάκης, Τεγούσης, Καρακώστας, Έσλερ, Φαρινόλα (89′ Σπηλιωτάκης), Σάμιος, Ρέντζης, Παναγιωτόπουλος (76′ Κυριαζής), Σουλελές.