Γαλλία | Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017 - 21:44

«Σφαλιάρα» στη Λυών! (video)

Η Καέν πέτυχε τρίποντο παραμονής στην έναρξη του β' γύρου στη Λιγκ 1

Μία έκπληξη πρώτης γραμμής προέκυψε στην κυριακάτικη (15/01) αναμέτρηση μεταξύ Καέν και Λυών αναφορικά με την 20η αγωνιστική της Λιγκ 1.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν σε σπουδαία νίκη με 3-2 επί των φιλοξενούμενων οι οποίοι χάνουν επαφή με την πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα που εξασφαλίζει συμμετοχή στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό χάρη σε αυτογκόλ του Κορνέ, ενώ ο Σαντινί εκτέλεσε εύστοχα δευτερόλεπτα πριν το ημίωρο για να πραγματοποιήσει το 2-0.

Η Λιόν κατόρθωσε να ισοφαρίσει έχοντας ως σκόρερ τον εντυπωσιακό Λακαζάν να σκοράρει δις (40ο και 45ο λεπτό).

Ωστόσο, ο Ιβάν Σαντινί βρήκε εκ νέου δίχτυα στο 67ο λεπτό φτάνοντας τα 10 γκολ στη σαιζόν!

ΚΑΕΝ: Βερκούτρ, Γκιλμπέρτ, Ντα Σίλβα, Γιαχία, Αντέοτι, Μπεσάτ, Καραμό (74’ Μπαζίλ), Ντελαπλάς, Φέρετ, Ροντελέν, Σαντινί.

ΛΥΩΝ: Άντονι Λόπες, Ράφαελ, Γιάνγκα – Εμπιβά, Ντιαχμπί (40’ Τουσάρ), Μορέλ (73’ Ρίμπους), Τολισό, Γκοναλόν, Κορνέ, Φεκίρ, Βαλμπιενά (73’ Σέρχι Νταρντέρ), Λακαζέτ.