25/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017 - 20:20

Κόστιτς: «Δεν αξίζαμε να χάσουμε»

Συνεχάρη τους παίκτες του ο τεχνικός του Αχαρναϊκού, παρά την ήττα από τον ΟΦΗ

Αν και πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 2-0, ο Αχαρναϊκός έχασε τελικά με 3-2 από τον ΟΦΗ και ήταν λογικό να υπάρχει πίκρα στο «στρατόπεδο» των Μενιδιατών μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Από την πλευρά του, ο Μίλος Κόστιτς απένειμε τα εύσημα στους παίκτες του για την προσπάθεια, υπογραμμίζοντας ότι δεν άξιζαν αυτή την ήττα οι «πράσινοι».

«Πρέπει να συγχαρώ τους παίκτες μου που έδωσαν τα πάντα στο γήπεδο. Πιστεύω ότι δεν αξίζαμε να χάσουμε, όμως αυτό είναι το παιχνίδι και ο ΟΦΗ πέτυχε τρία γκολ και όποιος σκοράρει περισσότερες φορές κερδίζει.

Παραταχθήκαμε με νεαρούς παίκτες και η δική μου φιλοσοφία είναι να παίξουμε ποδόσφαιρο. Προσπαθήσαμε να παίξουμε, δημιουργήσαμε καλές ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ βγήκε με βαθιές μπαλιές, προσπάθησε να πιέσει και δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον ΟΦΗ για τη νίκη του», δήλωσε ο Κόστιτς.