29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017 - 15:15

Η ΑΕΚ «λύγισε» τον Παναθηναϊκό στους Εφήβους

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές του Μάρκου Δήμου με σκορ 2-1

Οι «κιτρινόμαυροι» ξέφυγαν κατά τέσσερις βαθμούς από τους «πράσινους» που μετρούν ένα ματς λιγότερο στον Νότιο όμιλο. Στο αγωνιστικό σκέλος προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι έχοντας ως σκόρερ τον Σκεντεράι στο 28ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν χάρη σε κεφαλιά του Μπόντου έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνι στην εκπνοή τον πρώτου ημιχρόνου.

Μία σέντρα του Σταμουλή μετατράπηκε σε ιδανική ασίστ για τον Σταμούλη που πήρε την κεφαλιά και «έγραψε» το τελικό 2-1.

ΑΕΚ: Τάφας, Σταμούλης, Βασιλόπουλος (60′ Σαχσανίδης) Μπογκντάνι, Κολιμάτσης, Πετρίδης (50′ Στυλιανόπουλος) Σαρδέλης (74′ Λαζάρι) Μπότος (73′ Μπακίρης) Χριστόπουλος, Μωραϊτάκης, Νταούλιας (88′ Τριάντης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεωργός, Σπίνος, Ζωγραφάκης, Πογιάννης, Μανιδάκης, Θεοδωράκης, Λουγένης, Σκεντεράι, Σούλτσε, Καλομοίρης, Μιχαήλ, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κολόκας, Χριστοδούλου, Παλασκώνης, Ματζώρος, Σέχου.