20/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017 - 14:58

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού θριάμβευσαν κόντρα στην ΑΕΚ

Οι «πράσινοι»… λύγισαν την Ένωση με 4-2 σ’ ένα απίθανο ματς

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε σπουδαία νίκη επικρατώντας με 4-2 της ΑΕΚ σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου (15/01) για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας.

Σε γενικές γραμμές έγινε ένα πραγματικό αθηναϊκό ντέρμπι με ανατροπές και ενδιαφέρουσα διακύμανση στο σκορ. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν χάρη σε γκολ του Μπουζούκη μόλις στο τρίτο λεπτό.

Ωστόσο, η Ένωση ανέτρεψε τα δεδομένα και είχε προβάδισμα στην ανάπαυλα μετά τα τέρματα των Αντωνίου (30’) και Βλαχομήτρου (42’).

O Παναθηναϊκός μπήκε αποφασισμένος στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στο τρίποντο ξεσπώντας μέσα σε λίγα λεπτά έχοντας σκόρερ τους Πίσπα (68’) και Ξεπαπαδάκη (74’, 75’).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:
Ξενόπουλος, Βαλμάς, Ντόκο, Τριανταφυλλόπουλος, Ζερβόπουλος (46' Μαυρομμάτης) Θεοχάρης (53' Κουντουριώτης) Παπανικολάου (71' Ξεπαπαδάκης) Αγγελόπουλος, Πίσπας, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης, Γιαννούτσος, Λουκάς, Τσιβελεκίδης, Γεωργαμλής (77' Γιούσης) Αντωνίου, Λίτσι (83' Μπάμπης) Σπηλιώτης (80' Γιάντομ) Τσέλιος, Βλαχομήτρος.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στη 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων:

Σάββατο (15/01)

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-0 (11' Δουβίκας, 75' Τσιώλης)

Ατρόμητος – Πανιώνιος 1-1 (65' Τριμμάτης - 55' Γλυνός)

Πλατανιάς – Ολυμπιακός 1-1 (10' Καμπόσος - 49' Βρουσάι)

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 4-2 (3' Μπουζούκης, 68' Πίσπας, 74', 75' Ξεπαπαδάκης - 30' Αντωνίου, 42' Βλαχομήτρος)