20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016 - 22:01

«Λύγισε» στο Άργος ο Φωστήρας

Ο Παναργειακός επιβλήθηκε με 1-0 του «Φονέα» για την 7η αγωνιστική

Ο Φωστήρας γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής από τον εξαιρετικό Παναργειακό με 1-0 για τον 3ο όμιλο σε κυριακάτικη (30/10) αναμέτρηση.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Χαρίτος στο 18ο λεπτό για τους γηπεδούχους οι οποίοι επέστρεψαν στις νίκες μετά την ισοπαλία της προηγούμενης Κυριακής στη Θήβα απέναντι στην ομώνυμη ομάδα. Ο σκόρερ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80’.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, όταν ο Ζαγοριανός είχε δοκάρι στο 85ο λεπτό.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Λουκάς Κούρος): Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Σιάτρας, Γκάβριτς, Ζαχαράκης, Αγγελόπουλος, Χαρίτος (81’ Τασιούλης), Φωκαΐδης (75’ Φύλης), Πούτσι, Κυριακόπουλος (90’ Βαρώτσης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Νίκος Παντελής): Κουρεπίνης, Καλημέρης, Κοπέλας, Παραράς, Μεντής, Ντάφλας (79’ Κουτσούμπας), Ταχματζίδης (64’ Βλάχος), Ζαγοριανός (17’ λ.τρ. Κράσι), Σκάρος, Μπιτσάνης.