23/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016 - 21:06

Μοιρασιά στη Νεοκαισάρεια

Από ένα βαθμό πήραν Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και Θεσπρωτός

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και Θεσπρωτός, στην αναμέτρηση του Σαββάτου (22/10) που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δέκατο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Ντινιωτάκη ο Μπίκας σούταρε εύστοχα μέσα από την περιοχή. Επτά λεπτά αργότερα, από σέντρα του Δερμίση ο Καμπερίδης ισοφάρισε με σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Στο 21΄ο Ντόκος σούταρε αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ, ενώ στο 33’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βιτώρου με δεύτερη κίτρινη.

Αμέσως μετά έγινε το 2-1 για τον Αχιλλέα. Ο Λαζαρίδης σε εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή σούταρε δυνατά για να βρει η μπάλα στους αμυντικούς του Θεσπρωτού και να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντάκου. Ο Θεσπρωτός κατάφερε στο 59΄να ισοφαρίσει με τον Ντινιωτάκη, με πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Σαρρή.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Ανθούλα Σαββίδου): Σαρρής, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Παγωνίδης, Καμπερίδης (86΄Δαδάκος), Ζώβληκας (65΄Βούλγαρης), Δημηνάς (76΄Βατανίδης), Νάκας, Μανίκας.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Λάζαρος Σέμος): Κωσταντάκος, Ηλίας, Νινιωτάκης, Μυρσίνιας (86΄ Σουκουλάνη), Πάνος, Νάκος, Σουκιάς (61΄Μπλέτσας), Βιτωρος, Ντόκος, Μηνάς (89΄Τζάλας) Μπίκας.