29/03/2024
Στοιχηματίζω | Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013 - 13:47

Τηλεοπτικά

Όταν το απόλυτο under (Σέλτικ - Γιουβέντους) γίνεται over σε πέντε λεπτά στο φινάλε και το επίσης πολύ δυνατό under στο Βαλένθια - Παρί Σεν Ζερμέν γίνεται over στις καθυστερήσεις, σημαίνει ότι οι λεπτομέρειες είναι εναντίον πολλών παικτών του στοιχήματος.

Ειδικά για σήμερα (13/2) τα ματς είναι σχεδόν ξεκάθαρα αντιστοιχηματικά με ενδιαφέρον βασικά τηλεοπτικό.
Για το Ρεάλ Μαδρίτης - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γράφονται από την Κυριακή αναλύσεις επί αναλύσεων και η αμπελοφιλοσοφία θριαμβεύει. Δεν έχουμε καμία διάθεση να αναλύσουμε τα όνειρα του Μουρίνιο για τον πάγκο της Γιουνάιτεντ ή αυτά του Φέργκιουσον για να αφήσει την τελευταία του πνοή στο δικό του πάγκο και άλλα που ακούμε και διαβάζουμε... Παραπάνε όταν μιλάμε για στοίχημα.

Υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα από τα οποία μπορούμε να πιαστούμε. Για τη Ρεάλ αυτό είναι το ματς της χρονιάς. Έχοντας χάσει το πρωτάθλημα, ο μοναδικός της στόχος είναι το Τσάμπιονς Λιγκ (και να αποκλείσει την Μπαρτσελόνα από το ισπανικό Κύπελλο). Αν κάτι πάει στραβά σήμερα, ο Μουρίνιο μπορεί να ψάχνει για δουλειά αύριο...

Τέλος πάντων, γίνεται αντιληπτικό ότι οι Μαδριλένοι θα τα δώσουν όλα για τη νίκη. Έχουν στιβαρότητα στα χαφ και παραγωγικότατη επίθεση, που μπορεί να βρει λύσεις σε όλες τις άμυνες του κόσμου, πόσω μάλλον στη μέτρια της Μάντσεστερ. Παρά το γεγονός ότι η απόδοση του άσου είναι πολύ μικρή για τα δεδομένα της αναμέτρησης, εμείς θα τον ακολουθήσουμε. Όσον αφορά τα γκολ, έχουμε μια αίσθηση για 2-3.

Στο Σαχτάρ - Ντόρτμουντ είναι πολύ δύσκολο αυτές οι δύο επιθετικότατες ομάδες να μείνουν χωρίς γκολ. Έτσι, το να σκοράρουν και οι δύο αποτελεί τη βασική μας επιλογή.

Τέλος, αρχίζει και η φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες και λάβαμε υπ’ όψιν μας τη μεγάλη κίνηση στον άσο της Μπόκα Τζούνιορς επί της μεξικανικής Τολούκα.