25/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016 - 19:16

Δεύτερη νίκη για τον Άγιο Ιερόθεο

Επικράτησε με 3-0 του Ιάλυσου στο Περιστέρι

Τη δεύτερη νίκη του για τον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής πήρε ο Άγιος Ιερόθεος, ο οποίος επικράτησε τη Δευτέρα (26/9) με 3-0 του ΓΑΣ Ιάλυσου στο Περιστέρι, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής.

Οι ποδοσφαιριστές του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο λεπτό και προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 10' με τέρμα του Σαγανά. Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης παρέμεινε η ίδια, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο και να διπλασιάζουν τα τέρματά τους στο 74ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούφλα, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 82ο λεπτό με ωραίο σουτ.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Ρουμπής, Μπιρμπίλι, Μανδύλης, Κωστούλας (80' Πολίτης), Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σούφλας, Πανούσης (65' Γκουτζούλας), Θανόπουλος (83' Νιζάμης), Σαγανάς.

ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ (Γιώργος Σάβεννας): Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης (57' Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλίδης (77' Μόσχος), Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης (57' Γιαννόπουλος).