20/04/2024
Στα... αλώνια | Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016 - 21:36

Ισόπαλες Καλλονή και Καλλιθέα

Οι δύο ομάδες σκόραραν από τρεις φορές σε ένα χορταστικό παιχνίδι

Χορταστικό θέαμα απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν την Κυριακή (11/9) το Καλλονή - Καλλιθέα, το οποίο έληξε ισόπαλο με 3-3.

Οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, με τους γηπεδούχους να έχουν και δοκάρι με τον Λαμπράκη λίγο πριν από το τέλος της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε αυτογκόλ του Ποζατζίδη στο 25' και γκολ του Μάκου τρία λεπτά αργότερα. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Στεφάνοβιτς μείωσε σε 2-1, ενώ στο 50' ο Σταμόπουλος έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Από εκεί και μετά, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έκαναν το 3-3 χάρη σε γκολ των Στεφάνοβιτς (60') και Λαμπράκη (80'), ενώ ο τελευταίος είχε και δοκάρι λίγο πριν από το τέλος της αναμέτρησης.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Ταΐρης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Αποστόλου, Ποζατζίδης, Γιώργου, Γιουκαρής, Φράγκος, Μπουρντουγιάν, Κέρι, Παραΐμπα. Στο β' έπαιξαν και οι: Μανιάτης, Στεφάνοβιτς, Χιντασέλι, Λαμπράκης, Σοφιάνης, Ντάλας, Τζελίδης, Αρναούτογλου, Σάββα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Ντούνης, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Πάτας, Μουχτάρης (20' Τσώνης), Γκίνη, Μπέλης, Μάκος, Σταματάκος, Σμυρλής, Τσίπρας. Στο 55' μπήκαν οι: Μιχελής, Κυριζάκης, Τοπάλι, Συριόπουλος, Κατσικογιάννης, Ηλιάδης, Κουιρουκίδης, Κρεβαττάς, Γουόρντεν, Τουρούκης.