ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ | Σάββατο 27 Αυγούστου 2016 - 22:34

Ήττα από Καβάλα για Πανθρακικό

Οι Θρακιώτες έχασαν με 3-1 στο Κοκκινόχωμα

Ένα ακόμη φιλικό έδωσε ο Πανθρακικός το Σάββατο (27/8), αλλά αυτή τη φορά ο Κώστας Ανυφαντάκης δεν είδε όσα θα ήθελε από τους παίκτες του και είχε κάθε λόγο να είναι προβληματισμένος.

Οι Θρακιώτες ηττήθηκαν από την Καβάλα με 3-1 σε ματς που έγινε στο Κοκκινόχωμα, παρόλο που βρήκαν τον τρόπο να προηγηθούν στο σκορ.

Οι «πράσινοι» έκαναν το 0-1 στο 40' με τον Γαβριηλίδη, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για εκείνους. Στο 44' ο Μελισσόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και στο δεύτερο ημίχρονο οι «αργοναύτες» ήταν εμφανώς καλύτεροι.

Τελικά, κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα και να πάρουν τη νίκη. Το πρώτο ήρθε από τον Μπρατσιάνι και το δεύτερο από τον Μπλιο.

Να σημειωθεί ότι με αυτό το ματς κλείνει ο πρώτος γύρος φιλικών για τον Πανθρακικό, ο οποίος δεν είχε ανακοινώσει κάποιο άλλο έως τώρα.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Πολίμος, Μυρθιανός, Πετρούσης, Μπουγαΐδης, Γαβριλίδης, Πλέγας, Μπεκατώρος, Μήλιος, Ζυγκερίδης, Νικόλτσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τζελέπης, Ψάλτης, Κάρδαρης, Κωστίκος, Κυριαλάνης.