20/04/2024
ΟΦΗ | Σάββατο 27 Αυγούστου 2016 - 20:38

Ισοφάρισε στο φινάλε ο ΟΦΗ

Οι «ρεζέρβες» της κρητικής ομάδας αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 με τον Πανθηραϊκό * Έχασε πέναλτι ο Βουό

Αγωνιζόμενος με πολλές «ρεζέρβες στο ΒΑΚ, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανθηραϊκό το απόγευμα του Σαββάτου (27/8).

Οι Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Όστοϊτς, Κώτσιος, Νάστος, Χαντί, Μπουρσέλης, Μιλοσάβλιεφ, Ράντι και Όγκμποε δεν αγωνίστηκαν λόγω της συμμετοχής τους ως βασικοί στο φιλικό ματς με τον Πλατανιά.

Ο ΟΦΗ έχασε την πρώτη ευκαιρία στο 18’ με προβολή του Βουό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Πουρής μπλόκαρε το δυνατό σουτ του Μάνου, στο 22’ απέκρουσε το τακουνάκι του Βουό και στη συνέχεια δύο φάουλ του Μασάδο (25’-32’).

Ο Πανθηραϊκός όχι μόνο δεν δέχθηκε γκολ, αλλά πήρε το προβάδισμα στο 35ο λεπτό με πλασέ του υπό δοκιμή Πάπιτση, έπειτα από ωραία αντεπίθεση και γύρισμα του Περιαλή.

Δραστήριος ήταν ο Βουό, ο οποίος πάντως δεν κατάφερε να νικήσει τον Πουρή στο πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε στο 62ο λεπτό.

Ο Χύσι έστειλε την προειδοποιητική βολή στο 76’ και τελικά έμελλε να είναι ο παίκτης που θα νικήσει τον εξαιρετικό Πουρή, με δυνατό σουτ στο 86ο λεπτό, και να σώσει την παρτίδα για τους γηπεδούχους.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Κασμερίδης (60′ Παπαδάκης), Μπολάκης, Βαλιάνος, Χύσι, Φαζός, Κιάσσος (54′ Κοντογιάννης), Μασάδο (46΄Βρεττός), Μακρίδης, Φουκαράκης (46΄Μπάμπης), Μάνος, Βουό.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Πουρής, Κορτσινίδης, Καλαγκάνης, Κουμπαρούλης, Μκρτστιάν, Σαββίδης, Μπακάλης, Λαζαρίδης, Πόνσε, Περιάλης, Πάπιτσης.

Επαιξαν και οι: Ζωντός, Ζώνας, Φύτρος, Λούκας, Βλαβιανός.