24/04/2024
Ομάδες | Πέμπτη 25 Αυγούστου 2016 - 21:23

Ήττα από το Ζευγολατιό οι ρεζέρβες της Σπάρτης

Η ομάδα της Λακωνίας έχασε 1-0 στο γήπεδό της

Με γκολ του Χατζηστάμου στο 56ο λεπτό, ο Α.Ο. Ζευγολατιού επικράτησε 1-0 της Σπάρτης σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το απόγευμα της Πέμπτης (25/8).

Η λακωνική ομάδα προερχόταν από το «δυνατό» τεστ με τον Ατρόμητο, ενώ ο Σωτήρης Αντωνίου προέβη σε αρκετές αλλαγές, προκειμένου να διαπιστώσει την κατάσταση που βρίσκονται όλοι οι παίκτες.

Ο Ηλιόπουλος προσπάθησε να γίνει απειλητικός στο 5ο και το 15ο λεπτό με ισάριθμα γυριστά σουτ, όμως, ο Τσέλιος τον σταμάτησε.

Το πρώτο ημίχρονο σημαδεύτηκε από κάποια δυνατά μαρκαρίσματα και ένταση, με συνέπεια να δοθούν τέσσερις κίτρινες κάρτες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 56ο λεπτό με τον Χατζηστάμου, ενώ οι γηπεδούχοι, πέραν ενός σουτ του Ηλιόπουλου στο 59’, δεν κατάφεραν να αγχώσουν ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία.

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Τσούβαλης, Κοντοές (57′ Κορνέζος), Κατσίκης (Μπέτσιος), Καρτσαμπάς (46′ Γκαλίτσιος), Παναγιώτου, Σινίκ (46′ Παπαχρήστος), Οικονομόπουλος (46′ Χάδιαρης), Αναστασόπουλος, Μπουντόπουλος, Ηλιόπουλος (57′ Αμπέρτο), Γαρυφαλλόπουλος (71′ Ασπιώτης).

Α.Ο. ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ (Μιχάλης Βλάχος): Τσέλιος, Ατματζίδης, Σενάι, Σιγάλας, Φυσσαράκης, Βιδάλης, Κόρμαλης, Μαλαχάτος, Χρυσοφίδης, Διαμαντόπουλος, Μοδάκης.

Έπαιξαν και οι: Παππάς, Καλλίρης, Κόντης, Καπουράνης, Βελέντζας, Χουσελάς.