20/04/2024
Ομάδες | Τετάρτη 24 Αυγούστου 2016 - 22:34

Χορταστικό ματς στη Νάουσα

Η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Αιγινιακό

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό της Τετάρτης (24/8) ανάμεσα στη Νάουσα και στον Αιγινιακό, το οποίο όμως είχε τέσσερα γκολ, με τους προπονητές των δύο ομάδων να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη μπήκε πιο δυνατά και μόλις στο 10' με τον Ζγκούρι άνοιξε το σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Γκούρτσας έκανε το 2-0 για τον Αιγινιακό, ο οποίος δεν είχε ανάλογη συνέχεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές, έπεσε αισθητά ο ρυθμός του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι χαλάρωσαν και τελικά δέχτηκαν δύο γκολ μέσα σε διάστημα λίγων λεπτών. Στο 70' ο Καπετάνος μείωσε σε 2-1, ενώ εκείνος που ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 ήταν ο Νίκου στο 74'.

ΝΑΟΥΣΑ: Κοντογουλίδης, Αγγελίδης, Τούφας, Μπρέγκου, Μουσικάκης, Κωτσόπουλος, Νύρλος, Λαμπριανίδης, Μουρίκι, Καπετάνος, Περηφανόπουλος. Έπαιξαν και οι: Βλαχοδήμος Ζ., Δίντζης, Γρηγοριάδης, Κασμερίδης, Νίκου, Ντινόπουλος, Τασιώνας, Χατζόπουλος.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Ράτκο, Πατράλης, Πότσι, Ζγκούρι, Γκούρτσας, Γκατζολάρι, Ζούρκος. Έπαιξαν και οι: Καραγκιόζης, Σπηλιώτης, Μπατάεφ, Φέριτ, Κυζιρίδης, Δεμηρτζόγλου, Τοπαλίδης, Παντεκίδης, Πασαλίδης, Φασίδης, Καρακώστας.