Στοιχηματίζω | Πέμπτη 30 Ιουνίου 2016 - 16:18

Θα δούμε γκολ ή όχι;

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2016

Ώρα για προημιτελικά. Το EURO περνά στο πιο αγωνιώδες κομμάτι του και απόψε (30/6) όλα τα βλέμματα στρέφονται στο «Βελοντρόμ» της Μασσαλίας.

Από τη μια πλευρά η Πολωνία και από την άλλη η Πορτογαλία. Είδαμε τους Πολωνούς να αγωνίζονται με παρόμοιο τρόπο και στους 4 αγώνες τους. Έπαιξαν πολύ καλή άμυνα στα τρία ματς της φάσης των ομίλων (1-0 τη Βόρεια Ιρλανδία, 1-0 την Ουκρανία και 0-0 με τη Γερμανία). Στη φάση των «16» ξεκίνησαν τέλεια κόντρα στην Ελβετία, αλλά μετά το 60’ έμειναν από δυνάμεις και δέχτηκαν το πρώτο τους γκολ. Τελικά, προκρίθηκαν στα πέναλτι. Ο αγώνας αυτός έγινε το περασμένο Σάββατο, συνεπώς απόψε αναμένονται ξεκούραστοι.

Οι Πορτογάλοι ήταν επιθετικογενείς στη φάση των ομίλων, αλλά δεν έφτασαν ούτε σε μία νίκη. Με τρεις ισοπαλίες προκρίθηκαν (0-0 με Αυστρία, 1-1 με Ισλανδία και 3-3 με την Ουγγαρία). Στη φάση των «16» έπαιξαν διπλή ζώνη άμυνας και αντιποδόσφαιρο απέναντι στην Κροατία και νίκησαν στο 117’, λεπτό στο οποίο έκαναν την πρώτη τελική εντός εστίας προσπάθεια σε όλο το ματς! Ο Σάντος ξέρει από άμυνα και θα είναι προσεκτικός και σήμερα. Το ίδιο προσεκτικοί θα είναι και οι Πολωνοί.

Συνεπώς περιμένουμε να σημειωθούν ελάχιστα γκολ. Γι’ αυτό περιμένουμε ισοπαλία στο ημίχρονο. Με ρίσκο αξίζει και η ισοπαλία στο φινάλε. Παράλληλα, under 2,5 έως και 0-1 γκολ.