29/03/2024
Στοιχηματίζω | Δευτέρα 23 Μαΐου 2016 - 16:38

Σκανδιναβικά και ελληνικά

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για τη Δευτέρα 23 Μαΐου 2016

Μια μικρή αναφορά στο Σαββατοκύριακο. Το πιο ελκυστικό κομμάτι του όλου προγράμματος ήταν οι 7 τελικοί Κυπέλλου σε Αγγλία, Ιταλία, Γερμανία, Ισπανία, Πορτογαλία, Γαλλία και Σκοτία.

Όλοι οι τελικοί είχαν οφθαλμοφανές φαβορί. Μόνο που επιβεβαιώθηκε μόνο η Παρί Σεν Ζερμέν! Η Ρέιντζερς έχασε με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο και σε όλους τους υπόλοιπους σημειώθηκε ισοπαλία στην κανονική διάρκεια. Χ το Μίλαν - Γιουβέντους, Μπάγερν - Ντόρτμουντ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας, Πόρτο - Μπράγκα και Σεβίλλη - Μπαρτσελόνα! Κοινώς έγινε μια μικρή έως μεγάλη στοιχηματική καταστροφή για όσους υπολόγισαν αυτά τα ματς ορθολογικά.

Ας δούμε τα σημερινά (23/5) δρώμενα. Νωρίς περιμένουμε να σημειωθούν λίγα γκολ στη Νέα Σμύρνη στον αγώνα του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ.

Στη Δανία η Μπρόντμπι έχει μεγάλη ευκαιρία να εδραιωθεί στη ζώνη που οδηγεί στην Ευρώπη (αυτοκτόνησε χθες η Άαλμποργκ). Προέρχεται από τρεις νίκες και φιλοξενεί την προερχόμενη από τρεις ήττες και χωρίς στόχους Βίμποργκ. Η λογική λέει άσο.

Κλείνουμε με την Α’ Σουηδίας. Η Γκέτεμποργκ δεν γίνεται να συνεχίσει να φέρνει ατυχή αποτελέσματα. Απομακρύνθηκε πολύ από την κορυφή. Ως τελευταίο της δείγμα έχουμε το 1-1 με την πρωτοπόρο Νόρκεπινγκ. Στο δεύτερο ημίχρονο τα έδωσε όλα και κατάφερε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά, δείχνοντας πάθος και επιμονή. Είχε κι άλλες ευκαιρίες. Αν συνεχίσει σε παρόμοιο ρυθμό, λογικά θα λυγίσει τη σκληρή και μαχητική, αλλά σαφώς υποδεέστερη Χάμαρμπι.

Τέλος, η ανεβασμένη ΑΪΚ Στοκχόλμης έχει πολύ καλή παράδοση στο γήπεδο της Γκέφλε. Επί σειρά ετών σημειώνει μόνο νίκες. Επίσης, από 5 ήττες προέρχονται οι γηπεδούχοι και από τρεις νίκες οι φιλοξενούμενοι που πλησιάζουν τις πρώτες θέσεις.