20/04/2024
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ | Σάββατο 5 Μαρτίου 2011 - 23:12

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 1-1 (σε live μετάδοση από το apollon1891.gr)

Μείνετε συντονισμένοι την Κυριακή (6/3) στο apollon1891.gr και παρακολουθήστε σε live μετάδοση, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο Πανηλειακός ξεκινά τον αγώνα με τους: Θεοδωρακόπουλο, Αντωνίου, Αντωνόπουλο, Κοτσώνη, Θωνιάτη, Μπρη, Μπράβο, Λαμπρογεώργο, Δ. Σωτηρόπουλο, Κολόκα, Τσουκαλά.

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ξεκινά τον αγώνα με τους: Κόη, Στρόμπουλο, Κύργια, Καραδέμητρο, Κωνσταντίνου, Θωμά, Βέρμπη, Κατράνα, Σουλελέ, Συρίγο, Τσιλιγκίρη.

- 5': Ο Μπράβος εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά (όπως επιτίθεται ο Πανηλειακός και αντιστρόφως δεξιά όπως αμύνεται ο Απόλλων), έδιωξε με γροθιές ο Κόης.

- 11': Εκτέλεση φάουλ από αριστερά ο Μπράβος, κεφαλιά Λαμπρογεώργου άουτ.

- 14': Μακρινό σουτ Βέρμπη (από τα 30 μέτρα) άουτ.

- 15': Καραδέμητρος μπαλιά-τρύπα σε Βέρμπη μέσα στην περιοχή του Πανηλειακού, βγαίνει έγκαιρα και προλαβαίνει προ του κινδύνου ο Θεοδωρακόπουλος.

- 27': Μπράβος συρτό σουτ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κόης.

- 28': Φάουλ Βέρμπη (από τα 25 μέτρα) απελπιστικά άουτ.

- 29': Μετά από κόντρες μέσα στην περιοχή η μπάλα φτάνει στον Σουλελέ, από καλή θέση πλασέ, φεύγει δύο μέτρα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πανηλειακού.

- 30': Ψηλοκρεμαστό σουτ Βέρμπη από το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ.

- 32': Κίτρινη κάρτα ο Θωμάς.

- 34': Λαμπρογεώργος από τα αριστερά, μόνος, βιάζεται και κάνει μια σέντρα-σουτ, κακή επιλογή, εύκολα ο Κόης.

- 42': Μπράβος από τα αριστερά φάουλ στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, βγαίνει πιο ψηλά από όλους και μπροστά από τον Λαμπρογεώργο και διώχνει ο Κόης.

- 43': Κίτρινη κάρτα ο Λαμπρογεώργος.

Τέλος α' ημιχρόνου 0-0.

- 50': ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Τσιλιγκίρης μπήκε από τα δεξιά, σουτ διαγώνιο, στη συμβολή των δοκών του Πανηλειακού.

- 56': ΓΚΟΛ για τον Πανηλειακό. Σέντρα Μπράβου από τα δεξιά στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, ο Θωνιάτης έστρωσε στον επερχόμενο Λαμπρογεώργο, που με κοντινό σουτ-κεραυνό έκανε το 1-0.

- 57': Κίτρινη κάρτα ο Τσιλιγκίρης.

- 58': Κίτρινη κάρτα ο Δ. Σωτηρόπουλος.

- 65': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Δ. Σωτηρόπουλου ο Νικολόπουλος.

- 66': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Τσιλιγκίρη ο Ρούσσης.

- 74': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Συρίγου (λόγω τραυματισμού) ο Αρχοντούλης.

- 76': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Φοβερό σουτ, ψηλοκρεμαστό, καλοζυγισμένο (από τα 35 μέτρα) του Βέρμπη, 1-1.

- 77': Κίτρινη κάρτα ο Βέρμπης.

- 80': Κίτρινη κάρτα ο Αντωνίου.

- 82': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Μπράβου ο Τσαντίλης.

- 83': Βαθιά μπαλιά στην περιοχή του Απόλλωνα, διώχνει ο Κόης με γροθιές προ του Λαμπρογεώργου.

- 84': Ο Κωνσταντίνου γλιστράει, πέφτει εντός περιοχής και η μπαλιά του Λαμπρογεώργου βρίσκει στο χέρι του πεσμένου μέσου του Απόλλωνα. "Παίζεται" λέει από κοντά ο διαιτητής Καριοφύλλης, που παίρνει πάνω του τη φάση. Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, που ζητούν πέναλτι.

- 85': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Θωμά ο Μπούκας.

- 87': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Μπρη ο Γ. Σωτηρόπουλος.

- 89': Κίτρινη κάρτα ο Μπούκας.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1.