19/04/2024
ΑΡΗΣ | Παρασκευή 6 Μαΐου 2016 - 03:02

Γκολ ανθρωπιάς από Άρη και Μικτή Αγάπης (pics)

Μήνυμα αλληλεγγύης και οικονομική βοήθεια στο Σύλλογο Συνδρόμου Down Ελλάδας στο ξεχωριστό φιλικό του «Κλεάνθης Βικελίδης», με τους «κίτρινους» να γνωρίζουν… γλυκιά ήττα με 4-5

Αξιέπαινη κίνηση που πρέπει να βρει μιμητές… Άρης και Μικτή Αγάπης αγωνίστηκαν σε ένα ξεχωριστό φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα το βράδυ της Πέμπτης (5/5) στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για καλό σκοπό, αφού μέρος από τα έσοδα θα διατεθεί στον Σύλλογο Συνδρόμου Down Ελλάδας.

Ταυτόχρονα, όμως, όλοι οι συμμετέχοντες έστειλαν μήνυμα αλληλεγγύης στα παιδιά συνδυάζοντάς το με τη χαρά του παιχνιδιού σε μια χορταστική από πλευράς θεάματος και γκολ αναμέτρηση.

Στο αμιγώς αγωνιστικό ο Άρης για την ιστορία ηττήθηκε με 4-5 από την παρέα του Χαβίτο, που μαζί με τη σύζυγο του ήταν και η ψυχή της όλης διοργάνωσης.

Η Μικτή Αγάπης μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 0-3 χάρη στα τέρματα των Σαλπιγγίδη στο 20’ και Βέλλιου στο 30’ και στο 38’. Ο Άρης μείωσε με τον Τάτο στο 42’ και με το σκορ στο 1-3 οι δύο αντίπαλοι πήγαν στην ανάπαυλα.

Στο β’ ημίχρονο το σκηνικό επαναλήφθηκε με την παρέα του Χαβίτο να σκοράρει ξανά πρώτη με τον Ναζλίδη στο 56’, οι «κίτρινοι» να κάνουν το 2-4 με τον Καπνίδη στο 69’, αλλά οι φιλοξενούμενοι να βρίσκουν εκ νέου δίχτυα με τον Περόνε στο 77’.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι διασκέδασαν τις εντυπώσεις και διαμόρφωσαν το τελικό 4-5 με τα τέρματα των Ιντζίδη στο 79’ και Καπνίδη στο 80’.

ΑΡΗΣ (Γρηγόρης Κάκαλης): Σιδεράκης, Βουτσιάς, Σαμαράς, Μαζουλουξής, Σαμαρόπουλος, Ρόβας, Πόι, Κωνσταντινίδης, Κυβελίδης, Τάτος, Ντούνης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Καλογέρης, Ιντζίδης, Τσουμάνης, Ν' Λουντούλου, Καπνίδης, Κόκε και Καζναφέρης, Ιακωβίδης, Ανδρεάκος, Μπουλγκουρίδης.

ΜΙΚΤΗ ΑΓΑΠΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρατηλάτης, Σιόντης, Ζαραδούκας, Λαζαρίδης, Αναστασιάδης, Μπατιόν, Ούμπιντες, Σαλπιγγίδης, Αναστόπουλος (28’ Μπρίτο), Χαβίτο, Βέλλιος.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ρομάνο, Περόνε, Αναστασόπουλος, Σίτσας, Άρτσε, Ναζλίδης, Μπαρτολίνι, Κάκος, Ροτζέριο.