29/03/2024
Στοιχηματίζω | Πέμπτη 5 Μαΐου 2016 - 17:10

Εν αναμονή... γκολ

Η στοιχηματική πρόταση του a-sports.gr για την Πέμπτη 5 Μαΐου 2016

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 1-0 τη Μάντσεστερ Σίτι και προκρίθηκε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ με χαρακτηριστική άνεση, αφού δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου σε 90 λεπτά αγώνα συν τις καθυστερήσεις.

Ο άσος ήταν εύκολος τελικά, αλλά το over δεν εμφανίστηκε ποτέ, αφού και οι δύο ομάδες ήταν πολύ επιφυλακτικές στον αγωνιστικό χώρο και φάσεις δημιούργησαν μόνο οι γηπεδούχοι.

Περιμένουμε καλύτερα ματς στο Γιουρόπα Λιγκ απόψε (5/5). Πρώτα στο «Άνφιλντ». Σχεδόν σε όλα τα ματς που έχει δώσει η Λίβερπουλ στο γήπεδο αυτό έχουν σκοράρει και οι δύο αντίπαλοι. Το ίδιο ισχύει και με τη Βιγιαρεάλ όταν δοκιμάζει τις δυνάμεις της εκτός «Μαδριγάλ». Υπενθυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι οι Ισπανοί είχαν κερδίσει 1-0 και αναμένεται να πιεστούν πολύ το βράδυ.

Στο μεταξύ, η Σεβίλλη είχε αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 στο Λβιβ από τη Σαχτάρ και τώρα τη φιλοξενεί. Με τον τρόπο που αγωνίστηκαν οι δύο ομάδες αποδείχθηκε ότι και οι δύο είναι επιθετικές και παραγωγικές και ότι δεν υπερτερεί καμία σε ποιότητα. Πολλά γκολ, ίσως και Χ2 υπέρ των Ουκρανών, αφού οι αποδόσεις είναι κάτι παραπάνω από δελεαστικές.