20/04/2024
Ομάδες | Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016 - 21:16

Ξεμούδιασαν με «Χ» στο Άργος

Παναργειακός και Λουτράκι έμειναν στο φιλικό 1-1

Την ευκαιρία να κρατήσουν τους παίκτες τους σε αγωνιστική εγρήγορση είχαν την Κυριακή (7/2) οι Ρομπέρτο Μπολάνο και Νίκος Μεσολόγγης, με τον Παναργειακό και το Λουτράκι να αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1 σε φιλικό ματς που έγινε στο Άργος.

Ελλείψει επίσημων υποχρεώσεων στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής, λοιπόν, οι δύο ομάδες μέτρησαν τις δυνάμεις τους, με τους «λύκους» να ανοίγουν το σκορ στο 51', όταν ο Παντελής με πλασέ αξιοποίησε την κάθετη πάσα του Κολλαρά.

Η απάντηση για το Λουτράκι ήρθε 20 λεπτά αργότερα και ήταν ο Κωβαίος εκείνος που βγήκε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο, νικώντας τον γκολκίπερ των γηπεδούχων και διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Ρομπέρτο Μπολάνο): Κόλλιας (30' Κόκκαλης), Ρότα, Γεωργίου, Κοντέων, Γκάβρικ, Ηρακλής, Γκατιάγκα, Ευθυμιάδης, Παντελής, Τσόφλιος, Νικλητσιώτης.

Στην επανάληψη έπαιξαν οι: Κόκκαλης (60' Παπαδόπουλος), Ρότα (75' Ντάβαρης), Γκάβρικ, Τσώνης, Κολλαράς, Ηρακλής, Χόρβετ, Χαρίτος-Παντελής (55' Πούτση), Ευθυμιάδης (66' Καρέλης), Μηλιώτης.

ΛΟΥΤΡΑΚΙ (Νίκος Μεσολόγγης): Διαμαντής, Τσώκος, Μαυρέλης, Νικολάου, Αποστολάκης, Σιώκος, Τζερελής, Μάγγος, Παπουτσής Β., Παπουτσής Ν., Παπαναστασίου.

Πηγή ΦΩΤΟ: sportargonafplia.gr