ΑΡΗΣ | Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2016 - 17:47

«Ξεμούδιασε» με φιλική νίκη ο Άρης

Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν με 1-0 του Αιγινιακού χάρη σε τέρμα του Καπνίδη

Ξανά… διάλειμμα έχουν οι ομάδες της Γ' Εθνικής, καθώς άλλη μία αγωνιστική μετατέθηκε λόγω των κινητοποιήσεων των αγροτών.

Θέλοντας να κρατηθεί σε… εγρήγορση, ο Άρης έδωσε το Σάββατο (6/2) φιλικό με τον Αιγινιακό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», παίρνοντας τη νίκη με 1-0.

Ο Νίκος Αναστόπουλος έκανε διάφορες δοκιμές, με τους Θεσσαλονικείς να είναι καλύτεροι και να απειλούν πρώτοι με τον Ιντζίδη, αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.

Ο Τόλλιος είπε στη συνέχεια «όχι» στον Πόι, ενώ άουτ κατέληξε και το φάουλ του Τάτου στο 25ο λεπτό.

Τελικά, το γκολ ήρθε στο 33ο λεπτό, με τον Καπνίδη να σκοράρει με ωραίο πλασέ έπειτα από πάσα του Πόι.

Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές στην επανάληψη, με το ρυθμό του ματς να πέφτει και το 1-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε.

ΑΡΗΣ (Νίκος Αναστόπουλος): Σιδεράκης (46' Τζινάρ), Γεωργιάδης (46' Βουτσιάς), Κόκε (75' Μπουλγκουρίδης), Καλογέρης (46' Καζναφέρης), Μελισσάς (46' Μαζουλουξής), Ιντζίδης (85' Σαμαρόπουλος), Πόι (46' Ντόγος, 89' Ανδρεάκος), Ν' Λουντούλου (46' Κωσταντινίδης), Καπνίδης (46' Κυβελίδης), Τάτος, Τσουμάνης (68' Σταυρίδης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Περικλής Αμανατίδης): Tόλλιος, Αραμπατζής, Ράτκο, Λιόλιος, Γουέλκαμ, Γιαζιτζόγλου, Αντωνιάδης, Ζούρκος, Γκούρτσας, Ντίντακ, Μαρτσέλο.

Έπαιξαν και οι: Δερμιτζόγλου, Αχαλινόπουλος, Κουτσοσπύρος, Φαρμάκης, Οικονόμου, Κ. Αχαλινόπουλος, Χατζόπουλος.