16/04/2024
Πρωτάθλημα Νέων | Σάββατο 6 Ιουνίου 2015 - 22:07

Ανώδυνη συντριβή για τους Νέους του Εθνικού Σερρών

Η Καλλιθέα πήρε επιβλητική νίκη με 5-1 για την τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής

Χωρίς άγχος αγωνίστηκαν το Σάββατο (6/6) στις Τζιτζιφιές οι Νέοι του Εθνικού Σερρών και δεν απέφυγαν τη βαριά ήττα με 5-1 από την Καλλιθέα για την 5η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής.

Ωστόσο, οι Σερραίοι είχαν ήδη εξασφαλίσει την παρουσία τους στον τελικό της 13ης Ιουνίου, όπου θα αντιμετωπίσουν την ΑΕΚ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν με εμφατικό τρόπο τη νίκη γοήτρου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό ο Κατσαϊδώνης, για να ισοφαρίσει ο Χατζηδημητρίου στο 42', ενώ στην επανάληψη η Καλλιθέα κυριάρχησε και με γκολ στο 62', στο 66', στο 85' και στο 90'+1 έφτασε στο θριαμβευτικό 5-1.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Πολυχρονόπουλος, Ιωαννίδης, Χαλικιάς, Ευαγγέλου, Ζεζάι, Φίλος, Κατσαϊδώνης, Γκιζγκιζβάν, Λαουμπράι, Νικηφόρος, Παπαδάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ: Γρηγοριάδης (46' Παλησίδης), Ταΐρης, Σαϊνατούδης (58' Αραμπατζής), Κωνσταντίνου, Αγγελίδης (68' Ευφραιμίδης), Χατζηδημητρίου (46' Μέγκλας), Γουτίδης, Σαμαράς, Ανδρέου, Σιψής, Παπαδόπουλος.