28/03/2024
Εθνικές ομάδες | Τετάρτη 13 Οκτωβρίου 2021 - 00:26

Φαν'τ Σιπ: «Είμαι περήφανος για τα παιδιά, υπάρχει μέλλον στην Εθνική»

Ικανοποιημένος, παρά την ήττα από τη Σουηδία, ο ομοσπονδιακός τεχνικός

Έκανε πολύ καλή προσπάθεια η Εθνική ενάντια στη Σουηδία, δεν απέφυγε όμως την ήττα και ο Τζον Φαν'τ Σιπ δήλωσε περήφανος για τους παίκτες του.

Ο Ολλανδός ομοσπονδιακός τεχνικός, μιλώντας στην Cosmote TV, τόνισε ότι έχει μέλλον η «γαλανόλευκη» και οι διεθνείς έχουν κάνει μεγάλα βήματα.

«Είμαι πολύ απογοητευμένος από το αποτέλεσμα. Είπα στα αποδυτήρια ότι τα παιδιά έπαιξαν τρομερό πρώτο ημίχρονο, κυριαρχήσαμε στη Σουηδία, έτρεξαν πίσω μας, παίξαμε καλό ποδόσφαιρο. Είναι από τα παιχνίδια που πρέπει να σκοράρεις, γιατί ξέρεις ότι στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα. Σκόραραν δύο γκολ από δύο λάθη και δεν μπορούσαμε να φτάσουμε στα επίπεδα του πρώτου ημιχρόνου. Δεν καταφέραμε να ακολουθήσουμε, να κάνουμε το 1-1 και δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ.

Είμαι περήφανος από ό,τι έδειξαν τα παιδιά σήμερα, όπως και στα άλλα παιχνίδια. Έκαναν μεγάλα βήματα και υπάρχει μέλλον στην Εθνική, αν συνεχίσουμε, γιατί υπάρχουν νέοι παίκτες. Υπάρχουν χρόνια μπροστά μας», είπε ο Φαν'τ Σιπ.