24/04/2024
Ισπανία | Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020 - 15:34

«Σκόρπισε» τη Βαλένθια η Μαγιόρκα

Επικράτησε των «Νυχτερίδων» 4-1 εντός έδρας * Με 10 παίκτες από το 51' οι φιλοξενούμενοι

Συνεχίζει να προβληματίζει η Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» γνώρισαν την Κυριακή (19/1) βαριά ήττα με 4-1 από τη Μαγιόρκα εκτός έδρας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Οι Νησιώτες καθάρισαν ουσιαστικά το ματς από το πρώτο μέρος, αφού πήγαν στα αποδυτήρια με 3-0. Ο Ράιγιο άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Μπούντιμιρ να «χτυπά» δις στο 22ο και το 41ο λεπτό.

Στο 51' τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τους φιλοξενούμενους αφού αποβλήθηκε ο Παρέχο, με τον Τζούνιορ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 79'.

Το μόνο που κατάφερε η Βαλένθια ήταν να μειώσει με τον Τόρες στο 82'.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Ρέινα, Λουμόρ, Ράιγιο, Βαλιέντ, Γκάμεθ, Μπάμπα, Ροντρίγκεθ, Σεβίγια (69' Φέμπας), Κούτσο (64' Πότζο), Λάγο Ζούνιορ (81' Κούμπο), Μπούντιμιρ.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέχ, Παουλίστα, Σολέρ, Γκαμεϊρό (61' Λι), Παρέχο, Τσερίσεφ (44' Τόρες), Ντιαγκαμπί, Γκαγιά, Κοκλέν, Βας, Γκόμες.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής

Παρασκευή (17/1)

Λεγκανές - Χετάφε 0-3 (12' Καμπρέρα, 21' Νιομ, 33' Μάτα)

Σάββατο (18/1)

Λεβάντε - Αλαβές 0-1 (64' Bιντάλ)

Ρεάλ Μαδρίτης - Σεβίλλη 2-1 (57', 69' Καζεμίρο - 64' Ντε Γιονγκ)

Οσασούνα - Βαγιαδολίδ 0-0

Έιμπαρ - Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (10' Μπούργκος, 90' Εξπόζιτο)

Κυριακή (19/1)

Μαγιόρκα - Βαλένθια 4-1 (7' Ράιγιο, 22', 41' Μπούντιμιρ, 79' Τζούνιορ – 82' Τόρες)