23/07/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019 - 02:10

Συνεχίζουν να καλπάζουν Κηφισιά και Φωστήρας

Καλό «Χ» για τον Παπάγο * Τα Μελίσσια «πλήγωσαν» τον Κένταυρο Βριλησσίων * Τρίποντο για το Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (16-17/3) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 23ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (16-17/3) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά δεν έχει αντίπαλο, πήρε το διπλό με 3-2 επί του Μικρασιατικού και με 60 βαθμούς είναι στο +14 από την Αγία Παρασκευή, που επικράτησε εύκολα του Άρη Πετρούπολης με 4-0.

Ίδια η κατάσταση και στον 2ο όμιλο, με τον Φωστήρα να κερδίζει 1-0 τον συνονόματό του της Ηλιούπολης και με 64 πόντους βρίσκεται στο +15 από τον Χολαργό, ο οποίος επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ των Σουρμένων.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, το ντέρμπι ανάμεσα σε Παπάγο και Κηπούπολη έληξε χωρίς νικητή (1-1), αλλά με κερδισμένους τους γηπεδούχους, που διατήρησαν το +5 από τους αντιπάλους τους.

Στον 2ο όμιλο τα Μελίσσια πήραν σπουδαίο διπλό με 1-0 επί του πρωτοπόρου Κενταύρου Βριλησσίων και η μεταξύ τους διαφορά μειώθηκε στον πόντο (55 έναντι 54), ενώ στον 3ο όμιλο το Καματερό νίκησε 2-1 τον Γκυζιακό και με 56 βαθμούς είναι σταθερά στο +5 από την Ανθούπολη, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Αγίου Δημητρίου με 2-0.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Παλαιό Φάληρο - Γ.Σ. Αργυρούπολης 4-1, Ηλιούπολη - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 2-0, Θύελλα Αγίου Δημητρίου - Αθηναϊκός 3-1, Μικρασιατικός - Kηφισιά 2-3, Ηράκλειο - Τράχωνες 1-1, Αγία Παρασκευή - Άρης Πετρούπολης 4-0, Δόξα Βύρωνα - Απόλλων Χαλανδρίου 0-5, Πετράλωνα - Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 2-1

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Χολαργός - Σούρμενα 1-0, Ολυμπιακός Λιοσίων - Νέα Ιωνία 1-1, Α.Ο. Περιστερίου - Α.Ο. Ιλίου 1-0, Διάνα Ηλιούπολης - ΠΑΟ Ρουφ 1-1, Χαλάνδρι - Ιάσων 1-2, Χαϊδάρι - Ήφαιστος Περιστερίου 0-1, Φωστήρας - Φωστήρας Ηλιούπολης 1-0, Άγιαξ Ταύρου - Πανερυθραϊκός 1-4

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Αστέρας Ζωγράφου - Αλσούπολη 0-0, Ατρόμητος Χαλανδρίου - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 2-1, Παπάγος - Κηπούπολη 1-1, Ψυχικό - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 2-3, Αθηναΐδα - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-0, Φοίνικας Περιστερίου - Άρης Χολαργού 4-0, Χρυσούπολη - Κολωνός 0-2, ΑΟΝΦ Άτταλος - Ηρακλής Περιστερίου 3-1

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Κοψαχείλα - Αίμος Πετρούπολης 3-1, Πεύκη - Ποσειδών Γλυφάδας 1-0, Α.Ε. Μεταμόρφωσης - Ιεράπολη 4-2, Κένταυρος Βριλησσίων - Μελίσσια 0-1, Ελευθερούπολη - Α.Ο. Βύρων 2-3, Άγιος Θωμάς - Ατρόμητος Μεταμόρφωσης 1-0, Υμηττός - Εθνικός Αστέρας 3-1, Νεοπεντελικός - Άμιλλα Περιστερίου 4-0

3ος όμιλος (23η αγωνιστική)

Καματερό - Γκυζιακός 2-1, Άγιος Δημήτριος - Ανθούπολη 0-2, Γαλάτσι - Θρίαμβος Αθηνών 4-2, Βριλήσσια - Τερψιθέα 2-0, Λαύρα Αργυρούπολης - Λυκόβρυση 1-0, Γλυφάδα - Νίκη Αλίμου 7-1, Αγία Ελεούσα - Παράδεισος 3-1, Κηφισιά 2010 - Ζέφυρος Αιγάλεω 1-0

Μοιραστείτε το: