22/03/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019 - 02:01

Πεντάσφαιρος ο Φωστήρας, γκέλαρε η Κηφισιά

Νίκες για Παπάγο, Κένταυρο Βριλησσίων και Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (16-17/2) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 20ής αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (16-17/2) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά γκέλαρε με το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στον Θρίαμβο Χαϊδαρίου, αλλά με 51 βαθμούς δεν αγχώνεται καθώς είναι στο +11 από τον Αθηναϊκό.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας ήταν κεφάτος, σάρωσε με 5-0 το Χαϊδάρι και βρίσκεται πια στο +12 από τον Χολαργό, που έχασε με 1-0 από τον έτερο Φωστήρα, αυτόν της Ηλιούπολης.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος πήρε επιβλητικό διπλό με 4-1 κόντρα στον ΑΟΝ Αργυρούπολης και με 45 βαθμούς είναι ξανά μόνος πρώτος, ξεφεύγοντας στο +3 από την Κηπούπολη, που ηττήθηκε με 2-0 από τον Ηρακλή Περιστερίου.

Στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων 0-2 νίκησε εκτός έδρας τον Αίμο Πετρούπολης και διατήρησε το +4 από τα Μελίσσια (0-3 τον Ποσειδώνα Γλυφάδας-49 βαθμοί έναντι 45), ενώ στον 3ο όμιλο νικηφόρα συνέχισε το πρωτοπόρο Καματερό (1-3 τον Παράδεισο) και με 47 πόντους εξακολουθεί να βρίσκεται στο +2 από τη Λυκόβρυση (2-1 το Γαλάτσι).

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (20ή αγωνιστική)

Γ.Σ. Αργυρούπολης - Μικρασιατικός 3-0, Θρίαμβος Χαϊδαρίου - Kηφισιά 1-1, Τράχωνες - Θύελλα Αγίου Δημητρίου 1-0, Άρης Πετρούπολης - Ηλιούπολη 0-3 ά.α., Απόλλων Χαλανδρίου - Παλαιό Φάληρο 2-3, Πετράλωνα - Ηράκλειο 3-0, Δόξα Βύρωνα - Αγία Παρασκευή 0-4, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Αθηναϊκός 1-3

2ος όμιλος (20ή αγωνιστική)

Σούρμενα - Διάνα Ηλιούπολης 0-0, Νέα Ιωνία - ΠΑΟ Ρουφ 1-1, Ιάσων - Α.Ο. Περιστερίου 0-3, Ήφαιστος Περιστερίου - Ολυμπιακός Λιοσίων 0-0, Φωστήρας Ηλιούπολης - Χολαργός 1-0, Άγιαξ Ταύρου - Χαλάνδρι 3-0, Φωστήρας - Χαϊδάρι 5-0, Πανερυθραϊκός - Α.Ο. Ιλίου 0-3

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (20ή αγωνιστική)

Αλσούπολη - Ψυχικό 0-0, ΠΑΟΚ Ζωγράφου - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 3-1, ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παπάγος 1-4, Άρης Χολαργού - Ατρόμητος Χαλανδρίου 1-1, Κολωνός - Αστέρας Ζωγράφου 6-0, ΑΟΝΦ Άτταλος - Αθηναΐδα 1-2, Χρυσούπολη - Φοίνικας Περιστερίου 1-2, Ηρακλής Περιστερίου - Κηπούπολη 2-0

2ος όμιλος (20ή αγωνιστική)

Αίμος Πετρούπολης - Κένταυρος Βριλησσίων 0-2, Ποσειδών Γλυφάδας - Μελίσσια 0-3, Α.Ο. Βύρων - Α.Ε. Μεταμόρφωσης 1-2, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης - Πεύκη 1-2, Εθνικός Αστέρας - Κοψαχείλα 0-1, Νεοπεντελικός - Ελευθερούπολη 0-1, Υμηττός - Άγιος Θωμάς 2-5, Άμιλλα Περιστερίου - Ιεράπολη 0-3

3ος όμιλος (20ή αγωνιστική)

Γκυζιακός - Βριλήσσια 3-2, Ανθούπολη - Τερψιθέα 1-0, Λυκόβρυση - Γαλάτσι 2-1, Νίκη Αλίμου - Άγιος Δημήτριος 0-8, Παράδεισος - Καματερό 1-3, Κηφισιά 2010 - Λαύρα Αργυρούπολης 0-1, Αγία Ελεούσα - Γλυφάδα 3-0, Ζέφυρος Αιγάλεω - Θρίαμβος Αθηνών 1-0

Μοιραστείτε το: