26/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 - 19:19

Φιλικά εντυπωσιακός για 45' ο ΝΠΣ Βόλος

Είχε τέσσερα γκολ και ένα δοκάρι στο β' ημίχρονο κόντρα στην Παναχαϊκή (4-1)

ΝΠΣ Βόλος και Παναχαϊκή αναμετρήθηκαν το Σάββατο (13/10) στη Λαμία και οι νεοφώτιστοι της Β' Εθνικής πήραν τη φιλική νίκη με 4-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο αντίπαλοι έμειναν άσφαιροι, για να εντυπωσιάσει η ομάδα του Χουάν Φεράντο στο δεύτερο μισό τoυ αγώνα, έχοντας αρχικά δοκάρι με τον Ηλιόπουλο στο 46', αλλά ο ίδιος βρήκε δις δίχτυα στο 52' και το 60'.

Το 3-0 έγραψε ο Φράγκος στο 65ο λεπτό, οι Αχαιοί μείωσαν στο 77' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελευθεριάδη σε παράβαση που υποδείχθηκε για ανατροπή του Κυνηγόπουλου από τον Δεμηρτζόγλου, ενώ ο Πίσπας ένα λεπτό αργότερα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ν’ Γκουέμ, Μάντζης, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Κοτο, Ουνγιαλίδης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Ντάσιος, Σταμόπουλους, Κοτσώνης, Παταπής, Παπατόλιος, Λουμπαρδέας, Κηνυγόπουλος, Κολ, Ελευθεριάδης, Μπαστακός.

Έπαιξαν και οι: Λαζανάς, Αργυρόπουλος, Καρμακόλιας, Λιμάτσι, Βασάρας, Παπαγεωργίου.