Πρωτάθλημα | Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 - 20:48

Έσωσε τον βαθμό στο 87' ο Πανηλειακός

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πύργου γλίτωσαν την ήττα από τον Τσικλητήρα (1-1)

Δεν κατάφερε να διευρύνει το νικηφόρο σερί του ο Πανηλειακός την Κυριακή (17/12).

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πύργου μετρούσαν τρία συνεχόμενα τρίποντα, ωστόσο ο Τσικλητήρας Πύλου του έβαλε… φρένο, αποσπώντας εκτός έδρας ισοπαλία 1-1.

Η ομάδα του Γιώργου Κούτση είχε δοκάρι με τον Ντάνκουα στο 23’ ενώ πέντε λεπτά αργότερα βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπίζου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και δικαιώθηκαν καθώς στο 87’ ο Κρεββατάς διαμόρφωσε με πλασέ το τελικό 1-1.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γ. Κούτσης): Θεοδωρακόπουλος, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Μπουρνέλης (78' Χατζηστάμου), Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα, Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης, Σωτηρόπουλος.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ (Ν. Κακαλέτρης): Κόκκαλης, Σβίγγος, Γεωργιάδης, Μπίζος, Σεντεμέντες, Τσάτσος, Ρήγας (62' Ακασού), Γεωργιόπουλος, Πήλιος (85' Οντσβόνγκ), Γιαννόπουλος, Χατζηστάμου (46' Κωστόπουλος).